Як піти, щоб душа заспокоїлася

Як перестати нервувати прямо зараз?

7 способів перестати нервувати

  1. Знайдіть собі хобі.
  2. Займайтеся дихальними вправами.
  3. Практикуйте прогресивну м'язову релаксацію.
  4. Медитуйте …
  5. Поговоріть з кимось…
  6. Запишіть свої думки.
  7. Займайтеся спортом і частіше будьте на природі.
  8. 4 безрецептурні препарати, які допоможуть заспокоїтися

Як швидко заспокоїти емоції?

Як швидко заспокоїтися: 7 науково обґрунтованих способів

  1. Це стара фішка. …
  2. Використовуйте синє світло.
  3. Увімкніть саму заспокійливу пісню у світі.
  4. Послухайте звуки природи.
  5. Понюхайте щось приємне.
  6. Зробіть щось максимально зосереджено.
  7. Дистанціюйтеся від самого себе

Як швидко заспокоїтись у стресовій ситуації?

10 порад, як швидко заспокоїти нерви та зняти стрес

  1. Навчіться відпускати ситуацію
  2. Шукайте нові можливості, а не концентруйтеся на проблемі
  3. Дихайте глибоко
  4. Стисніть еспандер
  5. Згадайте про тих, кому гірше
  6. Виспіться!
  7. Побалуйте себе їжею, акуратно
  8. Перегляньте смішний ролик на YouTube.

Дзен
Як заспокоїти свою душу та нерви? | Записки НЕ психолога Дзен

7 швидких та ефективних способів заспокоїти нерви

Фото: Сhester Wade/Unsplash

Стресові ситуації трапляються із людьми практично щодня. Дефіцит часу, труднощі на роботі, хвороби близьких — це може вивести з рівноваги. У такі моменти частішає серцебиття, викидається адреналін, напружуються м'язи, збивається дихання. Однак можливості нервової системи не безмежні – її захисні сили поступово виснажуються.

Тривалий стрес може послабити імунітет, спровокувати нервові зриви, засмутити психіку.На думку лікарів, багато хвороб виникають саме на нервовому ґрунті. Наприклад, цукровий діабет та бронхіальна астма. Деякі фахівці навіть знаходять зв'язок між стресом та раком.

Захистити себе від нервових ситуацій практично неможливо. А ось навчитися керувати своїми емоціями та знімати напругу цілком реально. У цьому добре допомагають медитація, йога та правильне харчування. Але як бути у тих випадках, коли потрібно швидко взяти себе до рук? Головне завдання в такому стані – знизити рівень адреналіну в крові. Розповідаємо про найефективніші методи, які допоможуть заспокоїти нервову систему та повернутися у звичний стан за короткий час.

1. Відновіть дихання

Зменшити рівень адреналіну та зняти напругу допоможе п'ятихвилинне поглиблення дихання. Найвідоміший метод – повільно порахувати до десяти чи двадцяти, контролюючи свої вдихи та видихи. Випряміть спину і розправте плечі. Дихайте повільно, без ривків, концентруючись на кожному вдиху. Намагайтеся розтягувати видих і робити його довшим, ніж вдих. Після кожного дихального циклу слідує невелика пауза на 3–5 секунд. Така вправа підвищує увагу, заспокоює нервову систему та знижує стрес. Якщо відчули неприємні відчуття чи запаморочення – повертайтеся до звичного ритму дихання.

Фото: Natalia Figueredo/Unsplash

2. Створіть віртуальний образ

Викид адреналіну припиниться, якщо відволіктися від стресової ситуації та почати думати про щось стороннє. Цей спосіб корисно використати, коли вас провокують на спалах агресії. Почніть згадувати таблицю множення, улюблений вірш, телефони та дні народження друзів. Ще краще підключити уяву та візуалізувати думки, представивши їх у вигляді картинок, кольорових та максимально детальних.Спробуйте подумки намалювати затишне кафе чи морське узбережжя. Постарайтеся відчути, як вода м'яко торкається вашого тіла і забирає негативні емоції. По можливості прийміть зручну позу, розслабтеся та заплющите очі. Щоб заспокоїтись, буде достатньо 4–5 хвилин.

3. Поплавайте або прийміть душ

Теплий душ із сильним напором води не тільки розслабить м'язи та покращить кровообіг, а й заспокоїть нерви. А півгодини в басейні позбавлять стресу після робочого дня. Інший спосіб зняти емоційну напругу – включити улюблену музику та прийняти гарячу ванну. Ефект посилиться, якщо додати у воду кілька крапель заспокійливої ​​ефірної олії ромашки, лаванди, мандарину або меліси. Якщо немає часу на тривалі водні процедури – намочіть руки та проведіть мокрими долонями по обличчю, шиї та плечах. Холодна вода добре тонізує шкіру та заспокоює нервові рецептори. Як альтернативу можна використовувати спрей з рожевої води, він допоможе освіжитися.

Фото: Robson Hatsukami/Unsplash

4. Увімкніть музику та потанцюйте

Відновити душевну рівновагу здатна будь-яка рухова активність. Наприклад, півгодинна пробіжка на свіжому повітрі або інтенсивне тренування у залі. Замість фізичних вправ можна потанцювати, сходити на прогулянку, зіграти у бадмінтон або зайнятися збиранням. Під час такого навантаження мозок виробляє нейромедіатори, які відповідають за гарний настрій та знижують тривожність. Це реакція організму на м'язовий стрес. Вчені стверджують, що регулярні тренування є прекрасною профілактикою депресії. А покращення зовнішнього вигляду та фізичних показників стане приємним бонусом.

5. Приготуйте чай із медом

Швидко відновити нормальний серцевий ритм та розслабитись допоможе склянку чистої води. Пити треба поспішаючи — короткими ковтками, роблячи між ними невеликі перерви. Крім води, впоратися з тривогою та роздратуванням добре допомагає гарячий чай з десертом. Глотальні рухи заспокоюють нерви, а солодке стимулює вироблення «гормонів щастя». При цьому печиво та цукерки краще замінити на корисні ласощі. Наприклад, медом, сухофруктами чи темним шоколадом. Останній добре виводить кортизол та катехоламіни, що викликають стрес. У напій можна покласти корінь імбиру, гілочку материнки, кілька листків м'яти або квіток жасмину – ці добавки відомі своєю заспокійливою дією.

Фото: Rawpixel/Unsplash

6. Зробіть легкий самомасаж

Хороший масажист швидко послабить нервову напругу та усуне м'язові затискачі. Якщо часу на сеанс професійного майстра немає, розслаблюючий масаж можна зробити самостійно. Велика кількість нервових закінчень зосереджена голові. Ретельно вимийте руки, сядьте на стілець та плавними круговими рухами почніть масажувати віскі. Поступово переходьте до волосистої частини голови. Подушечки пальців повинні вільно ковзати по поверхні (у напрямку росту волосся) і не розтягувати шкіру. Правильно виконаний десятихвилинний масаж покращує кровообіг, знімає стрес та нормалізує сон. Крім того, він стимулює ріст волосся та зміцнює волосяні цибулини.

7. Заведіть особистий щоденник

Зняти стрес можна за допомогою паперу і ручки. Залиштеся наодинці, візьміть чистий лист і напишіть про неприємну подію. Коли все буде готове, списаний папір рекомендується спалити або розірвати. Можна вести постійний особистий щоденник – у гарному блокноті чи ноутбуці.Так ви зможете переосмислити ситуацію і швидше позбутися руйнівних емоцій. При цьому чим більше буде написано на папері, тим менше тривожних думок залишиться у вашій голові. Такий метод особливо корисний для тих, хто звик стримувати свої емоції та слова.

Фото: Annie Spratt/Unsplash

Крім того, впоратися з нервами добре допомагають розмальовки-антистрес чи звичайні дитячі розмальовки. Це одна із найпопулярніших форм арт-терапії.

Як піти, щоб душа заспокоїлася

Антивірусна підзарядка: як швидко заспокоїтися та зняти стрес у домашніх умовах

Антивірусна підзарядка: як швидко заспокоїтися та зняти стрес у домашніх умовах

Ми продовжуємо публікувати рекомендації щодо збереження відносин з близькими в умовах режиму самоізоляції від викладачів кафедри практичної психології. На сьогодні корисною інформацією ділиться кандидат психологічних наук, доцент Куїмова Наталія Миколаївна.

Ми продовжуємо публікувати рекомендації щодо збереження відносин з близькими в умовах режиму самоізоляції від викладачів кафедри практичної психології. На сьогодні корисною інформацією ділиться кандидат психологічних наук, доцент Куїмова Наталія Миколаївна.

Не секрет, що величезний потік інформації про поширення COVID-19, кількість хворих і особливо померлих у світі паралізує людину, з'являється панічний страх і як наслідок відбувається захисна реакція мозку – сплеск емоцій (злість, образа, пригнічений настрій та ін.) та неадекватна поведінка (Втекти, сховатися, ні з ким не спілкуватися та ін). Наш організм, нервова система отримують стрес.

У думках відразу виникають питання:

  • Як зберегти тверезий погляд на ситуацію, що відбувається, і не піддатися загальній паніці?
  • Як поводитися в цій ситуації, зберегти самовладання та зняти стрес?
  • Яка суть паніки та її вплив на людину?

Спочатку потрібно зрозуміти, що таке паніка.

Панічний страх — це раптовий, несвідомий страх, стан інтенсивної тривоги перед реальною чи передбачуваною загрозою, що опановує окремі особи, найчастіше натовпом.

Під час паніки найчастіше людина перестає контролювати себе, свої думки та дії. Це найпотужніша деструктивна енергія, яка руйнує зсередини, що може призвести до "зараженої панікою" людини до порушення закону та заподіяння шкоди оточуючим або тварині. Людина повністю втрачає контроль над своїми емоціями, що призводить до істериків, психозу або ще гірше – до глибокої депресії. Людина, перебуваючи у панічному стані, не усвідомлює, що відбувається.

При сильному стресі у крові виробляється величезна доза адреналіну, що небезпечно фізичного здоров'я. Чим частіше людина панікує, тим частіше мозок звикає до безконтрольного викиду енергії та автоматично, у критичній ситуації, як ПІДСУМОК – відключається.

Під час загальної паніки люди починають всю свою увагу зосереджувати на спільній проблемі. З одного боку, це чудово, адже спільна проблема поєднує їх, але, з іншого боку, люди стають безконтрольними. Таким людям дуже легко нав'язати свою волю. Саме тому під час епідемій чи пандемії люди біжать до магазинів та скуповують усе поспіль.

Як боротися з панікою чи стресом?

Давайте розберемо кілька простих та найефективніших способів

  • Насамперед вам слід почати дихати рівно і спокійно. Науково доведено, що рівне глибоке дихання розслаблює тіло та імпульси в тілі, дозволяючи нашим нервовим закінченням не дратуватися, а, навпаки, прийти у повний спокій. Заплющте очі і почніть рахувати до 10.У цей момент наш мозок заспокоюється, емоційне тло приходить у належну норму. Це відбувається завдяки переключенню мозку в альфа стан, при якому знижується стресовий стан, і людина може відчувати плавне розслаблення, а також у такому стані зменшуються болючі відчуття.
  • Добре допомагають усамітнення та розслаблюючі медитації. Щоб швидко зняти стрес, можна спробувати закритися в тихій кімнаті на деякий час і подумати про щось хороше. Заплющте очі, дихайте глибоко, згадайте ситуацію, в якій ви відчували щастя. Візуалізуйте цю картину та спробуйте відчути ці позитивні почуття. У цей момент гормони стресу, що збунтувалися, заспокояться. Після того як ви відчуєте, що ви заспокоїлися, і ваше тіло почало розслаблятися, почніть внутрішній діалог з собою. Це найефективніший спосіб! Підбадьоріть себе, поясніть собі, що світ великий, що ресурсів держави та Землі вистачить на всіх. Поясніть собі, що якщо ви спокійні, то будуть спокійні ваші близькі та друзі, а вони, у свою чергу, заспокоять своїх близьких і друзів, і так до нескінченності. Після такої медитації мозок перестає перебуває "у військовій мобілізації", і людина починає мислити здорово та у правильному напрямку для вирішення завдань.
  • Якщо є можливість, то прийміть душ. Вода – добрий інформаційний провідник. На своєму досвіді та досвіді моїх клієнтів вже неодноразово доведено, що вірні рішення приходять під час прийняття душу. Так, у одного мого клієнта під час важких часів у бізнесі прийшло рішення, яке дозволило вивести бізнес на високий рівень доходу і врятувати ситуацію. Відведіть для цього щонайменше 20 хвилин. Ось побачите, результат того вартий.
  • Відволікаюча процедура. Під час стресу часом досить буває просто погріти руки, зробити це можна за допомогою теплої води або гарячого повітря. Зазвичай після такої процедури людина швидко приходить до тями і перестає нервувати.
  • Будь-яку ситуацію можна змінити, якщо людина ще жива. Мені подобається одна з моїх практик, яка врятувала багатьох клієнтів у різних ситуаціях. Візьміть аркуш паперу та ручку. Зверху напишіть свою ситуацію, через яку ви переживаєте. Розділіть лист на 2 половинки. А під нею на одному боці напишіть не менше 20-25 найгірших сценаріїв, які могли б статися. Напроти кожного написаного сценарію опишіть, як ви вчините в цій ситуації. На звороті листа напишіть 20-25 хороших сценаріїв. Прочитайте все, що вийшло. У цей момент мозок закладає інформацію, а далі відбувається активізація мозкової діяльності для знаходження найкращого варіанта розвитку подій. Адже фактично до найгіршого ви готові, а це означає, що страх відступає, і мозок починає працювати тверезо та активно над формуванням кращої ситуації для вас. Головне не зациклюватися на поганому, а відпустити ситуацію, через деякий час все вирішиться і навіть краще, ніж ви могли собі це уявити.
  • Слідкуйте за тим, що з якою інтонацією ви говорите! Заберіть зі свого лексикону слова "крах", "жах", "смерть" тощо. Робіть акцент на позитивних речах. Дякуйте за те, що у вас вже є здоров'я, сім'я, кохання.
  • Фізичні навантаження проти стресу. Якщо людині необхідно швидко зняти стрес, то в цьому процесі їй можуть допомогти прості фізичні вправи, достатньо потренуватися всього півгодини, і нервова система відразу ж прийде до ладу. Також непогано було б купити грушу для биття та повісити її у своєму житловому приміщенні.Тоді з її допомогою можна буде знімати стрес будь-якої миті.
  • Напої. Швидко зняти стрес допоможе простий міцний зелений чай. Тільки пити такий напій бажано в спокійній атмосфері, а не під час з'ясування стосунків зі своїми близькими людьми. Тому якщо сварка виникла удома, бажано піти всім разом на кухню та пити чай там. Також можна випити смачну каву. Це теж допоможе заспокоїти нерви, а зелений чай допомагає відволіктися та зняти стрес.
  • Солодощі. Солодке, як відомо, допоможе поліпшити настрій людини. Для досягнення цього ефекту можна замовити смачний десерт типу тістечка або морозива. Або просто з'їсти вдома смачну шоколадку. Бажано під час стресу є саме чорний шоколад, бо він здатний підняти настрій. Однак під час поїдання шоколаду важливо пам'ятати, що в ньому міститься багато калорій, тому особливо захоплюватися не варто. У всьому треба знати міру! Не можна постійно заїдати проблеми, краще використовувати різні способи заспокоєння та релаксації.
  • Аромат цитрусових. Запах мандарину чи апельсина як не дивно допомагає зняти стрес, для цього не обов'язково шукати свіжі фрукти, можна на такий випадок тримати апельсинове масло, запах якого може заспокоїти нерви.

Ми розібрали найпростіші виходи з паніки та стресової ситуації, які доступні кожному.

Кожна людина вміє опановувати себе і контролювати свої емоції, панічні атаки та страхи, просто часто ми саме дозволяємо нашим страхам вийти з-під контролю, тим самим дозволяючи нашому організму руйнувати себе.

Якщо ви доклали всіх зусиль, а тривожність не знижується і стає все гіршою, то не соромтеся зателефонувати психологу або психотерапевту, фахівець допоможе вам розібратися в собі, вийти з депресії та поглянути на складні психотравмуючі ситуації по-новому.

Related Post

Чим відрізняється Метеор від метеориту: основні відмінності та характеристикиЧим відрізняється Метеор від метеориту: основні відмінності та характеристики

Зміст:1 Чим відмінність метеор від метеориту?2 Коли метеор можна назвати метеором?3 Що таке метеор простими словами?4 У чому різниця між кометою та метеоритом? Метеори та метеорити – це два терміни,

Фаталіті в Мортал Комбат 10 на ps4: Детальний посібник з виконанняФаталіті в Мортал Комбат 10 на ps4: Детальний посібник з виконання

Мортал Комбат 10 – знаменитий файтинг, в якому доступні різні бойові прийоми та комбінації. Одним з найефектніших і найжорстокіших ходів у грі є фаталіті – спеціальні прийоми, які дозволяють завдавати

Що робити, якщо ноутбук не вмикається, а кнопка горить? Рішення проблемиЩо робити, якщо ноутбук не вмикається, а кнопка горить? Рішення проблеми

Ноутбук – наш незамінний засіб для роботи та розваг. Однак іноді може виникнути ситуація, коли кнопка включення на ноутбуці горить, а сам комп'ютер не включається. Очевидно, проблема криється десь усередині,