Як підключити три розетки одним дротом

Як підключити кілька розеток на один дріт?

Існує два способи паралельно підключити кілька розеток: паралельно з'єднати дроти у розподільчих коробках; підключити розетки за допомогою шлейфу. Схема підключення подвійної розетки за допомогою шлейфу дозволяє підключати групи розеток, що знаходяться в безпосередній близькості одна до одної.

Скільки розеток можна підключити до одного кабелю?

Ви будете здивовані, але відповідь; стільки, скільки захочете. Справа в тому, що електророзетки не споживають електроенергії; це факт. Вони, по суті, є таким самим провідником, як і електричний кабель, тому не надають особливого впливу на цілу мережу.

Чи можна на один провід дві розетки?

Змішане з'єднання Підключити кілька розеток від одного дроту можна за рахунок монтажу блоку розетки внутрішнього або накладного типу. Досвідчені електрики підбирають силові лінії під певну групу розеток, виходячи з напруги в мережі, перерізу дроту та номіналу вимикача.

StrojDvor.ru
Як підключити 3 розетки від одного дроту: інструкція з монтажу та схема

Як з однієї розетки зробити дві та як правильно провести розетку від розетки

У вас виникла потреба в додаткових розетках, а капітальний ремонт поки що не планується? Вартість виклику професійного електрика висока, а дешевим майстрам ви не довіряєте і хочете вирішити проблему самотужки?

Перспектива страждати без життєво необхідної електроточки найближчі роки в очікуванні на ремонт зовсім не приваблює, адже вірно? Але без належного досвіду вам складно відразу розібратися, як із однієї розетки зробити дві і з чого починати?

Ми підкажемо, як можна вирішити цю проблему самостійно, не вдаючись до виклику електрика, — у статті наведено популярні способи встановлення додаткової розетки від існуючої. Розглянуто необхідні для монтажу інструменти та відповідні витратні матеріали, що можуть стати в нагоді у процесі електромонтажних робіт.

Варіанти монтажу додаткової розетки супроводжуються наочними фотографіями та змістовними відеорекомендаціями.

Проводити чи ні розетку від розетки?

Варіант із встановленням додаткової розетки допоможе позбавитися сварок між членами сім'ї, яким потрібні електроточки для включення різних побутових приладів.

Особливо гостро така проблема постає на кухні з покупкою нової техніки – блендера, міні-комбайна, йогуртниці, хлібопічки, мультиварки та інших приладів.

Виходить, що існуючі розетки вже не справляються зі своїми обов'язками – їхньої кількості фізично не вистачає для задоволення потреб усіх домочадців. На нашому сайті є ціла стаття присвячена вибору та розміщення кухонних розеток.

Тому доцільним буде рішення щодо проведення додаткової розетки від вже існуючої.

Розетки на технічно оснащеній кухні

Технічно оснащена кухня потребує достатньої кількості точок підключення до електромережі. Про це слід пам'ятати ще на етапі складання дизайн-проекту інтер'єру майбутнього приміщення

Але тут можна зіткнутися з реальною проблемою – не завжди таке завдання можна виконати.Існує низка обмежень, коли категорично не можна проводити таку модернізацію існуючої електромережі:

  • якщо потрібна розетка для електроплити;
  • коли вирішили з пральною машиною підключити бойлер;
  • якщо сумарна потужність приладів перевищує 2,2 кВт.

У будинках чи квартирах, де власники придбали нову електроплиту замість старої газової, знадобиться нова розетка для її підключення. У такій ситуації не можна від звичайної розетки проводити ще одну для включення цього потужного приладу.

Тут буде потрібно монтаж окремої гілки від розподільної коробки, а ще краще – від щитка. Та й пристрій захисного відключення для потужної техніки необхідно встановити. Для того, щоб дізнатися про правила підключення розетки для електроплити, рекомендуємо прочитати цей матеріал.

Ще один невдалий приклад, коли у ванній передбачено розетку тільки для пральної машини. Але згодом придбали бойлер. А про те, як правильно розташувати та підключити розетки у ванній, читайте далі.

В одну подвійну розетку ці прилади одночасно не включати – проводка може згоріти. Проблематично завжди контролюватиме черговість включення бойлера з пральною машиною.

Результат перенапруги мережі

Результат перенапруги мережі може бути плачевним – добре, коли проблему вчасно виявили або спрацював автомат і пожежі вдалося уникнути

Також потрібно ще до початку робіт із встановлення ще однієї розетки прорахувати передбачувану потужність приладів, які одночасно включатимуться в новий блок розеток.

Часто модернізувати планують точку підключення до електромережі, яку живить провід перетином 1,5-2,5 мм2. Тому сумарна потужність приладів може бути трохи більше ніж 2 кВт.

Не можна включати в одну розетку бойлер та пральну машинку

Не можна в такі розетки-сусідки, запитані від однієї жили, включати одночасно посудомийну машину, духову шафу та обігрівач, або бойлер і пральну машинку

Варіанти облаштування двох розеток із однієї

Зважившись на самостійну установку додаткової електроточки, потрібно вивчити, як правильно провести нову розетку від вже існуючої розетки, ознайомиться з рекомендаціями та порадами досвідчених майстрів.

Якщо немає впевненості у своїх силах, то краще запросити електрика, що має неабиякий практичний досвід за плечима.

При самостійному монтажі додаткової розетки необхідно вирішити, якою вона буде:

  • нова точка, Віддалена від існуючої на пару метрів;
  • здвоєна модель замість одинарної;
  • цілий блок із 3-6 точок.

Залежно від індивідуальних потреб слід обирати найприйнятніший варіант. Якщо просто не вистачає ще однієї електроточки для включення всіх потрібних приладів, то зручніше та простіше поставити здвоєну модель.

Таке рішення зможе реалізувати навіть новачок, який не має досвіду та особливих знань з електромонтажних робіт. Але якщо з підключенням розеток ви стикаєтеся вперше, рекомендуємо спочатку вивчити наступний матеріал, в якому наведено покроковий інструктаж з підключення електроточок.

Окрема розетка для електричної плити

Коли в кімнаті переставили диван і поміняли місце дислокації телевізора або дітям, що подорослішали, купили ПК – тут подвійною розеткою не обійдешся. Потрібно поставити додатково одну-дві нові.

А якщо потреби в електроспоживання вищі, але й товщина перерізу дроту дозволяє – найкраще поставити блок на 4-6 гнізд. Таке рішення зможе гармонійно вписатися в інтер'єр, не нагромаджуючи стін зайвими деталями.

Правила проведення розетки від розетки

Розібравшись з потрібним типом розетки, яку потрібно підключити до вже існуючої, потрібно придбати необхідні матеріали та взяти інструменти, які стануть у нагоді під час проведення робіт. Також належить вирішити питання з маскуванням дроту.

Правило #1 – правильно ховаємо провід

Провід живлення, який буде з'єднувати існуючу електроточку з встановлюваною, потрібно кудись сховати. Це питання не лише дизайну, а й безпеки експлуатації приміщення.

Сховати провід у штробу

Добре, коли питання ще з однією розеткою вирішується на етапі чорнових ремонтних робіт. У цей час найпростіше сховати провід у штробу

Довжина дроту та варіант його маскування буде відрізнятись у різних випадках. Так, якщо в приміщенні прихована проводка, то ховати доведеться в стіну, зробивши для цього штробу.

Цей спосіб вкрай затратний – адже оздоблення стін може серйозно постраждати. Тому у складних ситуаціях, коли в кімнаті гарний ремонт, вибирають щось не таке руйнівне – щоби стіни та шпалери на них не постраждали.

Як варіант, розмістити розетку в 15-30 см від підлоги і сховати дроти в спеціальний широкий плінтус, який легко поставити своїми руками.

Коли розетка знаходиться над стільницею, тут зручно використовувати подвійну модель або розмістити поруч другу. Бажано, щоб у неї був такий самий дизайн і колір. Проводи при такому монтажі чудово сховаються за кришками.

Ще один варіант – відкрите проведення. Це актуально, якщо приміщення оформлене в стилі ретро – гарне ажурне переплетення проводів, що йдуть до розеток та вимикачів, гармонійно перегукується з іншими предметами інтер'єру.

Ховати нічого не потрібно, а якщо знадобиться замінити ділянку – доступ нічим не утруднений.

Монтаж проводки відкритим способом може виглядати органічно та привабливо, якщо йдеться про дизайн кімнати у стилі ретро

На дачі або в лазні часто красою жертвують для безпеки – мідні труби поверх дерев'яної обробки стін – це вимушена необхідність

Якщо дві розетки розташувати поруч, то можна всі дроти, що з'єднують їх між собою, сховати за кришкою або всередині підрозетника

Втопити провід у стіну – найважчий процес. Та й плитка, шпалери чи інший тип оздоблення від цього постраждає. Такий варіант підходить для новобудов та приміщень, в яких йдуть ремонтні роботи

Related Post

Як запилюється вишня вітром чи комахамиЯк запилюється вишня вітром чи комахами

Природно, виникає питання про те, чи може вишня запилювати черешню і навпаки. Ситуація в цьому випадку неоднозначна: вишня часто підходящий запилювач для черешні, а ось запилення черешнею вишневого дерева відбувається

8 варіантів заміни слова “вчення”8 варіантів заміни слова “вчення”

Українська мова постійно розвивається і змінюється. Часто з’являються нові слова, які можуть замінити вже вживані та широко відомі терміни. Одним з таких слів є “вчення”. У цій статті ми розглянемо