Що робити при ґпод

Що допомагає при грижі стравоходу?

В даний час найбільш широко застосовуються препарати з групи ранитидину (зантак, ранітин) та фамотидину (квамател, фамосан, гастромсидин), які призначають переважно при катаральних формах РЕ.

Що не можна робити при грижі стравоходу?

усунути напади печії допомагає виключення їжі, що містить тваринні жири, смажених страв, міцних м'ясних бульйонів, консервів, прянощів, міцної кави, чаю, шоколаду, цитрусових, цибулі, часнику, томатів та кетчупу; надто солоні та надто солодкі продукти також можуть викликати печію.

Як швидко вилікувати грижу стравохідного отвору діафрагми?

Найбільш ефективним способом позбавлення від грижі стравохідного отвору діафрагми є оперативне втручання. На відміну від консервативної терапії, операція раз і назавжди відновлює нормальне функціонування органів черевної порожнини, запобігаючи розвитку рецидивів.

Гастроентерологічний центр Експерт
Діагностика та лікування грижі стравохідного отвору діафрагми (грижа стравоходу), симптоми, ускладнення

Грижа стравохідного отвору діафрагми (ГПОД) – причини, симптоми та лікування

Грижа стравохідного отвору діафрагми (ГПОД) – причини, симптоми та лікування

Люди старше 35-40 років досить часто розвивається грижа стравохідного отвору діафрагми (скорочено ДПОД). Це патологія, коли органи, розташовані під діафрагмою, зрушуються вгору, в грудну клітину. Вони виходять через діафрагмальний отвір, який служить грижовим мішком. У результаті грудної порожнини виявляється нижня частина стравоходу і верхній відділ шлунка, а згодом весь орган повністю, іноді з фрагментами кишечника. Діафрагмальна грижа порушує процес травлення та може призвести до тяжких наслідків. Тому важливо забрати її на ранніх стадіях.

При діагнозі грижа стравохідного отвору діафрагми лікування можна отримати у Клініці Біляка в Ужгороді. Тут застосовуються сучасні методи, що дозволяють повернути зміщені органи на місце та надійно зміцнити грижові ворота, щоб уникнути рецидивів.

Чому розвиваються стравохідні грижі

Діафрагма – це еластична перегородка з м'язів та сухожилля, в якій є отвір для проходження стравоходу. В нормі вона досить міцна і утримує органи у очеревині, відокремлюючи від грудної клітки. Але іноді волокна діафрагми стоншуються, втрачають еластичність, між її фасціями утворюються просвіти. Через це діафрагмальний отвір розширюється, і внутрішні органи можуть проходити через нього, коли наростає внутрішньочеревний тиск.

Основні причини, з яких розвивається діафрагмальна грижа стравоходу:

  • м'язова слабкість;
  • травми живота чи грудної клітини;
  • активні фізичні навантаження, особливо пов'язані з підняттям важких речей;
  • сильний кашель;
  • запори, здуття, метеоризм, блювання та інші порушення травлення;
  • вагітність та пологи;
  • різка зміна ваги;
  • незбалансоване харчування;
  • вікові зміни в м'язово-зв'язувальному апараті;
  • запальні хвороби ШКТ;
  • перенесені хірургічні втручання на стравоході.

Також іноді зустрічається вроджена діафрагмальна грижаяка пов'язана з аномаліями розвитку. Коли стравохід занадто короткий, його нижня частина прагне вгору, підтягуючи у себе шлунок.

Класифікація патології

За типом зміщення розрізняють 2 основні групи:

  1. Ковзна грижа стравохідного отвору діафрагми – Найбільш поширений тип. Верхній (кардіальний) відділ шлунка випинається, розміщуючись над діафрагмою, і частково формує стінки грижового мішка. Також її називають аксіальною, оскільки в даному випадку зміщується вісь (аксія), що утримує в одній зв'язці низ стравоходу, гастроезофагеальний сфінктер і верхню частину шлунка.
  2. Параезофагеальна – верхній відділ шлунка залишається на місці, але його середостіння та дно випинається вгору, у грудну клітину, іноді разом із фрагментами кишечника. Цей тип грижі небезпечніший, оскільки є високі ризики утиску внутрішніх органів та інших ускладнень.

За обсягом та рівнем піднесення над діафрагмою зустрічаються такі види:

  • кардіальна грижа стравохідного отвору діафрагми – Зміщується тільки верхній відділ шлунка;
  • кардіофундальна – випинається кардіальний відділ та дно органу;
  • субтотальна – шлунок висувається вгору на 2/3;
  • тотальна – орган повністю знаходиться у грудній клітці.

Грижа стравохідного отвору діафрагми – симптоми та наслідки

На ранніх стадіях патологія часто ніяк не проявляється, а якщо і дається взнаки, то її зазвичай плутають з порушеннями травлення або хворобами серцево-судинної системи. Але в міру того, як прогресує діафрагмальна грижа, симптоми стають більш вираженими:

  • біль за грудиною;
  • часта печія та відрижка;
  • кислий присмак у роті;
  • періодична гикавка;
  • складнощі з ковтанням – відчувається кому в горлі;
  • сухий кашель;
  • утруднене дихання, відчуття нестачі повітря;
  • задишка, прискорене серцебиття, стрибки артеріального тиску.

Чим небезпечна грижа стравохідного отвору? Зміщені органи що неспроможні нормально виконувати свої функції, через що порушується процес травлення.Також є ризик серйозних ускладнень:

  1. Гастроезофагеальний рефлюкс – стравохідний сфінктер не може нормально скорочуватися після їжі, через що відбувається зворотний закид шлункового соку в стравохід. У результаті стінки його слизової оболонки завжди подразнені, це призводить до утворення виразок, витончення та звуження стінок органа.
  2. Шлункові кровотечі – стінки органу, що служать воротами для грижі або стикаються з отвором діафрагми, стоншуються, їх слизова оболонка дратується. Це призводить до утворення виразок та ерозій, які починають кровоточити.
  3. Утиск грижі – фрагменти шлунка і кишечника, що вийшли через діафрагмальний отвір, блокуються. Пацієнту, у якого ущемлена грижа стравохідного отвору діафрагми, операція потрібна в екстреному порядку. Інакше може розвинутись гнійне запалення, яке несе загрозу життю. При цьому хірургам доводиться видаляти фрагменти внутрішніх органів і відновлення після операції триває довго.

Щоб не допустити цих тяжких наслідків, потрібно вчасно звертати увагу на ознаки грижі стравохідного отвору. Якщо помітили описані симптоми – терміново запишіться на консультацію до лікаря.

Як виявляють патологію

Для початку пацієнта консультує лікар, який проводить опитування, збирає анамнез та призначає комплексне обстеження. Зазвичай при підозрі на грижу стравохідного отвору діафрагми діагностика включає:

  • рентген грудної клітки з контрастною речовиною та штучним підвищенням тиску у грудній порожнині – показує, наскільки грижа рухлива, і які відділи шлунка випинаються вгору;
  • фіброгастродуоденоскопію – огляд стравоходу за допомогою гнучкого зонда та камери на кінці дозволяє побачити, які відділи шлунка знаходяться вище діафрагми, оцінити стан слизових оболонок;
  • ультразвукове дослідження – при діафрагмальної грижі УЗД показує, що становище внутрішніх органів порушено;
  • рН-метрія – показує, чи в нормі кислотність шлункового соку;
  • лабораторні аналізи крові, сечі, калу показують загальний стан організму.

За підсумками діагностики лікар підбирає лікування грижі стравоходу та дає індивідуальні рекомендації.

Як лікувати патологію

При діагнозі діафрагмальна грижа лікування проводиться хірургічним способом. Консервативна терапія допомагає лише полегшити симптоми захворювання, але не може повернути зміщені органи на місце. Але не треба боятися хірургічного втручання. Сьогодні операції при грижах стравохідного отвору діафрагми проводять щадними методами. Це дозволяє звести до мінімуму травми тканин та крововтрату, виключити ризики рецидиву.

Золотим стандартом у сучасній хірургії вважається лапароскопічна операція грижі стравохідного отвору діафрагми. Доступ до внутрішніх органів отримують через невеликі проколи передньої черевної стінки. У них вводять спеціальні інструменти, за допомогою яких оглядають робоче поле і повертають фрагменти шлунка і кишечника, що змістилися, в анатомічне положення. Потім виконується пластика грижі стравохідного отвору діафрагми – його ущільнюють та зміцнюють за допомогою біосумісного сітчастого імпланту.

У Клініці Біляка успішно лікують грижі різних типів. Ми застосовуємо сучасні технології та хірургічне обладнання екстра-класу. Пацієнтам, у яких виявлено діафрагмальна грижа, операцію проводимо щадним лапароскопічним способом, що дозволяє швидко відновитися та повернутися до активного життя.

Реабілітація після операції

Якщо втручання проводили лапароскопією, відновний період триває 3-4 тижні. У цей період пацієнтам, у яких видалено діафрагмальна грижа після операції рекомендується:

  • відмовитися від тяжких фізичних навантажень;
  • приймати призначені лікарем препарати;
  • не відвідувати парних і купатися в басейнах і водоймах;
  • замість ванни приймати душ.

Не менш важлива дієта при грижі стравохідного отвору діафрагми. На час реабілітації потрібно відмовитися від жирної важкої їжі, продукти вживати переважно у рідкому чи протертому вигляді.

Профілактика

Щоб знизити ризик утворення грижі стравоходу, рекомендується:

  • правильно харчуватися;
  • грамотно розподіляти фізичне навантаження;
  • контролювати вагу;
  • підтримувати травлення у нормі – не допускати запорів;
  • регулярно перевірятися у гастроентеролога.

Якщо ж ви хочете позбавитися цієї патології – запишіться на прийом в Клініку Біляка!

Як поводитися при грижі ПІД? (грижа стравохідного отвору діафрагми)

Однією із проблем, яка часто виявляється при фіброгастроскопії, є грижа стравохідного отвору діафрагми (ГПОД). Від того, як почуватиметься пацієнт із наявністю подібної патології, вирішальну роль відіграють не тільки призначення лікаря, а й поведінка хворого. При великих ГПОД їх оперують, що веде до повного припинення дискомфорту в епігастрії. Але якщо грижа невелика, необхідно дотримуватися простих рекомендацій лікарів ICLINIC.

Слід узгодити з лікарем прийом препаратів, що знижують кислотність шлункового вмісту, а також немедикаментозні маніпуляції. До останніх відносять: правильне харчування з винятком жирної їжі, відмова від продуктів, які ведуть до застою вмісту шлунка, наприклад, грибів. Крім того, бажано не використовувати предмети одягу, що стягують грудну клітку та епігастральну зону. Після їди рекомендується перебувати в ортостатичному положенні. Нахили та післяобідній сон краще відкласти хоча б на 30 хвилин. При правильному підході до ДПОД – вона тривалий час не приноситиме серйозного дискомфорту.

Рекомендуємо також переглянути

Запишіться на обстеження

Переваги гастроскопії у ICLINIC

Наша клініка спеціалізується на діагностиці патології травної системи. Ендоскопічне обстеження в ICLINIC має низку суттєвих плюсів:

  • Найвищий рівень фахівців: серед них доктори медичних наук та члени світових лікарських угруповань, а середній стаж лікарів клініки – 16 років бездоганної роботи.
  • Сучасне експертне обладнання: діагностичні апарати медичного центру випущені провідними світовими виробниками (Pentax та інші того ж рівня).
  • Бездоганна точність ендоскопічної діагностики завдяки високій роздільній здатності зображення в 1,25 млн пікселів.
  • Унікальні технології ранньої діагностики раку, серед яких i-scan – віртуальна хромоендоскопія. За допомогою цієї технології можна розпізнати навіть найдрібніші, початкові пухлинні зміни.
  • Все для комфорту пацієнта: ефективне знеболювання, включаючи загальний наркоз; тонкі ендоскопи менше 10 мм у діаметрі; швидке та точне проведення маніпуляцій.
  • Безпека: автоматизована дезінфекція обладнання з контролем якості, моніторинг життєво важливих функцій пацієнта у процесі досліджень.
  • Вузька спеціалізація: медичний центр займається захворюваннями травної системи, постійно вдосконалюючись саме у цій галузі. Наші фахівці постійно проходять підвищення кваліфікації, беруть участь у міжнародних конференціях, тренінгах та семінарах у Росії та Європі.
  • Зручне розташування Петроградський район Санкт-Петербурга розташований недалеко від центру. Сюди зручно діставатися як машиною, так і громадським транспортом. Зовсім поряд з клінікою знаходиться станція метро Чкаловська, також неподалік медичного центру станції Спортивна, Петроградська та Горьківська.

Вузькоспеціалізована клініка, в якій працюють лікарі найвищої кваліфікації – це комфорт у процесі та експертний рівень лікарського висновку як результат.

Related Post

Іржа на картопліІржа на картоплі

Картопля містить з'єднання, яке називається щавлевою кислотою. Воно допомагає зруйнувати іржу на деяких металах, в тому числі і залізі. Щоб прибрати іржу, розріжте сиру картоплину навпіл, потім занурте зріз в

Як зробити підсвічування дзеркала у ванній: поради та рекомендаціїЯк зробити підсвічування дзеркала у ванній: поради та рекомендації

Зміст:1 Як підсвітити дзеркало у ванній кімнаті?2 Яке підсвічування краще для дзеркала у ванній кімнаті?3 Як зробити освітлення біля дзеркала?4 Яку стрічку використовувати для підсвічування дзеркала? Підсвічування дзеркала у ванній