Що означає півмісяць на прапорі Туреччини

Білий колір символізує крила орла, а червоний колір – сонячний захід сонця. Прапор Туреччини складається з червоного полотна та білого півмісяця із зіркою. Прапор був прийнятий у 1936 році. Червоний колір символізує колір Оттоманської імперії, а півмісяць із зіркою — це символ ісламу.

Що означає зірка та півмісяць на прапорі Туреччини?

Константинополя (нині Стамбул), треті нагадують, що зображення півмісяця із зіркою Юпітера вважалося гороскопом султана Османа (правив наприкінці XIII — на початку XIV ст.), було родовою емблемою його династії. Щоправда, зірки з'явилися на прапорах Туреччини лише на початку ХІХ ст., тоді вони були семи- та восьмикінцевими.

Що означає символи на прапорі Туреччини?

Що означає турецький прапор Півмісяць на прапорі Турецької Республіки означає розвиток, а зірка – напрямок руху. Водночас ці символи вказують на прагнення турецького народу до прогресу та освіти. Червоний колір прапора означає мужність, патріотизм, цілеспрямованість та любов до Батьківщини.

На якому прапорі зображено місяць?

Півмісяць і зірка, зображені на прапор Тунісу є традиційними символами ісламу, а також вважаються символами удачі.

tolerance-homes.ru
Турецька прапор. 7 цікавих фактів про національний прапор Туреччини

Прапор Османської імперії

Поточна версія сторінки поки не перевірялася досвідченими учасниками та може значно відрізнятись від версії, перевіреної 6 грудня 2015 року; перевірки вимагають 28 поправок.

Поточна версія сторінки поки не перевірялася досвідченими учасниками та може значно відрізнятись від версії, перевіреної 6 грудня 2015 року; перевірки вимагають 28 поправок.

Прапор Османської імперії
Суб'єктОсманська імперія
Затверджений1844
Пропорція2:3
Медіафайли на Вікіскладі

Прапори османської доби використовувалися правлячими султанами династії Османської. У імперії Османа за роки її існування використовувалися різні прапори, і султан також використовував різні особисті прапори для різних випадків. Через складну соціально-політичну організацію в Османській імперії протягом більшої частини її історії одного належного національного прапора не було до 1844 року. У 1844 році в рамках реформи Танзимату було прийнято перший офіційний державний прапор імперії. Цей прапор, що містить п'ятикутну зірку та півмісяць, ліг в основу сучасного прапора Турецької республіки. Півмісяць і зірка на прапорі Османа були товщі, ніж у його нинішньому вигляді.

Від гази до імператора (1299-1453) [ред. редагувати код ]

Раннім періодом Османської імперії вважають період до взяття Константинополя 1453 року. Осман I, засновник османської могутності, був проголошений главою племені кайї. Цей титул він успадкував від свого батька Ертогрула, а той у свою чергу від Гюндуз-Альпа.

Його син Орхан I одружився з візантійською принцессою і вважав свою державу наступником Візантійської імперії.

Онук Османа Мурад I відкинув претензії на спадкоємність від Візантії, проголосивши імперію Османа. Як прапор він вибрав червоне полотнище, хоча воно не мало відношення до традиційних племінних кольорів (білий і золотий) і популярних тюркських кольорів (були зазвичай синій, білий і золотий). Можливо, на вибір вплинув зв'язок цього кольору з римлянами. [ джерело не вказано 817 днів ]

Прапори блискучої Порти (1453-1793) [ред. редагувати код ]

У цей час прапор мало змінювався, на червоне полотно був доданий золотий півмісяць. Поступово прапор стає прямокутною формою.

Одні джерела вказують, що півмісяць, традиційний символ султана, з'явився на турецьких прапорах у середині XV ст. після переможної битви при Косовому полі, інші уточнюють, що він був запозичений з емблеми взятого в 1453 Константинополя (нині Стамбул), треті нагадують, що зображення півмісяця з зіркою Юпітера вважалося гороскопом султана Османа (правил наприкінці XIII – початку XIV ст. ) і було родовою емблемою його династії.

Разом із контролем над Константинополем та Босфором до османів прийшли нові комерційні можливості та нові погрози з Венеції та Генуї, які побоювалися за свої інтереси та колонії в Егейському та Чорному морях. У цей час на судах Османа починають з'являтися ідентифікуючі морські прапори, у тому числі позначають команди судів, а також набір торгових прапорів для кожної з релігійних груп країни, для кожної з яких існувала різна система оподаткування, зокрема євреї і християни імперії піддавалися додатковим оподаткуванням.

Із завоюванням Сирії та Єгипту виникла потреба у новому прапорі імперії. Султан вже не є ромейським наступником у більшості християнських земель, але залишався султаном Єгипту та халіфом Ісламу. Було видалено з прапора візантійський хрест, і поміщено зелений прямокутник, кольори ісламу та пророка Мухаммеда. На зеленому полі розміщувалося три півмісяця, які представляли три титули та три континенти, на які поширювалася влада османського будинку — вони правили в Африці Єгиптом, в Азії колишніми територіями халіфату, в Європі румом.

Реформа та занепад (1793-1923) [ред. редагувати код ]

Після Танзімату (1844-1923)

Прапор османського флоту було зроблено червоним. Червоний має бути у світських установах, а зелений у релігійних.Усі релігійні установи були «відділилися», але тоді халіф все ще зберігав релігійну роль. Флот пройшов через радикальні реформи, але це було ніщо порівняно з армійськими реформами. Армію було повністю перебудовано. Яничари були розформовані, і багато з них було вбито, коли вони чинили опір модернізації. Імперія була централізована. Новий прапор був розроблений щоб замінити всі прапори на єдиний національний прапор. Результатом став червоний та білий прапор із півмісяцем та зіркою, який є попередником сучасного турецького прапора. Секуляризація зробила релігії рівними згідно із законом, відмова від складної ієрархії релігії у зв'язку з оподаткуванням та торговими операціями.

Зв'язок із прапором Турецької республіки [ ред. | редагувати код ]

Після розпаду Османської імперії та заснування Турецької республіки нова турецька держава зберегла останній прапор імперії 1844 року, але запровадила пропорційну стандартизацію. Прапор Туреччини несе на червоному тлі білий півмісяць та п'ятикутну зірку з певною геометричною пропорцією, яка була остаточно встановлена ​​з 1936 року.

Персональний штандарт султана [ред. редагувати код ]

На штандарті зображувалась Тугра султана, часто на рожевому або яскраво-червоному тлі.

Флагштоки [ред. редагувати код ]

Флагштоки часто доповнювали півмісяцем, головою вовка, кінським хвостом чи коробкою з листами Корану.

також [ред. | редагувати код ]

Посилання [ред. редагувати код ]

Зірка та півмісяць

Зірки (або зірка) і півмісяць були широко поширені по всьому стародавньому світу, у Східному Середземномор'ї та Центральній Азії [1] .

Історія символу [ред. редагувати код ]

У ранній мусульманській громаді цього символу не було.За часів пророка Мухаммеда мусульмани та їх каравани з метою ідентифікації використовували прості одноколірні прапори (зазвичай чорний, зелений чи білий). У пізніший час вони воліли використовувати простий чорний, білий або зелений прапор без написів, знаків або символів [2] .

У XIX столітті Османська імперія стала використовувати прапор із білою зіркою та півмісяцем на червоному тлі («Ай-Улдуз» або «Ай-Йілдиз»). Цей прапор і досі використовується як офіційний прапор Турецької Республіки. Інші держави на території колишньої Османської імперії (Лівія (з 1951 р. по 1969 р. та після 2011 р.), Туніс (з 1956 р.) та Алжир (з 1958 р.) та ін.) також використовували цей символ на своїх прапори.

У XX столітті символ зірки та півмісяця використовувався у національних прапорах Азербайджану (з 1918 р.), Східного Туркестану (з 1933 р.), Пакистану (з 1947 р.), Малайзії (з 1948 р.), Мавританії (з 1959 р.). ), Узбекистану (з 1991 р.). З 1950-х символ зірки та півмісяця інтерпретується як символ мусульман загалом. Символіка зірки та півмісяця на прапорі Королівства Лівії (1951—1969 рр.) була пояснена у буклеті англійською мовою "The Libyan Flag & The National Anthem", випущене Міністерством інформації Королівства Лівія [3] .

Півмісяць символізує початок місячного місяця за мусульманським календарем. Це нагадує нам історію хіджри (міграції) нашого Пророка Мухаммада з його будинку, щоб поширювати Іслам і навчати принципам чесноти. Зірка уособлює усміхнену нам надію, красу і світло віри в Бога в нашій країні, яка висвітлює наш шлях і дає кінець темряві.

Символ «зірка та півмісяць» у Unicode — U+262A: ☪

також [ред. | редагувати код ]

Примітки [ред. редагувати код ]

  1. ↑ Наприклад, у Месопотамії його можна виявити на стелі шумерського царя XXII ст. до зв. е. Ур-Намму. Див Jeanny Vorys Canby, The «Ur-Nammu» Stela, University of Pennsylvania Museum of Archaeology, 2006, p. 18.У стародавніх Центральній Азії та Індії – на монетах Чаштани (I-II ст. н. Е..). Див HH. Dodwell (Ed.), The Cambridge Shorter History of India, Cambridge University Press, 1935, p. 83. Добре відомі приклади використання зірки та півмісяця в епоху Сасанідів.
  2. ↑ [islam.about.com/od/history/a/crescent_moon.htm Cescent moon] (неопр.) . islam.about.com. Дата звернення: 14 серпня 2013 року.Архівовано 10 лютого 2017 року.
  3. ↑Текст оригіналуАрхівна копія від 13 грудня 2005 року на Wayback Machine: «Справжній символ є символом, що починається з місячної місії, вказуючи на Muslim calendar. Це шпильки вниз до наших думок про місто Hijra (міграція) з нашого клопоту Mohammed з його будинку в ордені, щоб похитатися Islam and teach principles of right and virtue. Star являють собою наш сміливий хлопець, приємність збоку і об'єкта і світла нашої білизни в God, в нашій країні, його dignity і слава, які ілюструють нашого способу і стріляють до кінця.

Література [ред. редагувати код ]

  • Бартольд В.В.До питання про півмісяць як символ ісламу // Твори. – М.: Видавництво "Наука", Головна редакція східної літератури., 1966. – Т. VI. – С. 489-491.

Посилання [ред. редагувати код ]

Ці сайти можуть порушувати авторські права, бути визнані неавторитетними джерелами або з інших причин заборонені у Вікіпедії. Редакторам слід замінити такі посилання посиланнями на відповідні правила сайти або бібліографічними посиланнями на друковані джерела або видалити їх (можливо, разом з вмістом, що підтверджується ними).

Related Post

Методи боротьби з борщівником на ділянціМетоди боротьби з борщівником на ділянці

Для боротьби з борщівником Сосновського застосовують механічні та хімічні методи знищення. Для того, щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підкошувати, щоб не дати утворитися суцвіттю; особливо ефективним є підрізання

Які препарати призначають у кріопротоколі?Які препарати призначають у кріопротоколі?

З 3-5 дня циклу призначають препарати естрадіолу і нарощують ендометрій до товщини 8-10 мм, зазвичай це настає на 10-14 день циклу. Також перевіряють гормональний фон – естрадіол та прогестерон. Після

Термін придатності маринованого імбиру в холодильникуТермін придатності маринованого імбиру в холодильнику

Скільки зберігається маринований імбир? Маринований імбир, який ви самі приготували, можна зберігати до 3 місяців. Якщо ж ви купили його в магазині, то дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Як правило, термін