Що можна робити хворій людині

Що категорично не можна робити під час надання першої допомоги?

Пам'ятайте, що не можна: Давати воду або ліки для прийому внутрішньо потерпілому непритомним. Торкатися рани руками або будь-якими предметами. Видаляти видимі сторонні тіла з рани черевної, грудної чи черепної порожнин. Залиште їх на місці, навіть якщо вони мають значні розміри і легко можуть бути видалені.

Як спілкуватися з людиною, яка хвора?

Як спілкуватись з тяжкохворими людьми Інструкція

  1. Говоріть відверто, не жартуйте.
  2. Звертайтесь за допомогою до фахівців.
  3. Правильно реагуйте на зміни настрою.
  4. Не накручуйте себе.
  5. Будьте готові правильно переконувати.
  6. Заохочуйте незалежність близької людини.
  7. Радуйте хворого та радійте разом з ним

Що не можна говорити хворому на рак?

Що не можна говорити хворому на рак «Тримайся… Все буде добре… Ти сильний… По тобі не видно, що хворієш… – це ті слова, які швидше викликають негатив та роздратування, ніж сприймаються як підтримка. Збережена копія

Як допомогти близькому?

Будь-яке захворювання змінює життя людини на час активного лікування, після завершення терапії все повертається до колишнього порядку. Лікування злоякісної пухлини тривале, втрата функціональної активності внаслідок хірургічного втручання та хіміотерапії часто виключає продовження трудової діяльності, а іноді призводить до інвалідності.

підтримка родича, який хворіє на рак

Діагноз поставлено, що робити далі?

Далі всім треба заспокоїтися та розкласти життя сім'ї хворого «по поличках». Все вже сталося — пухлина зросла, безглуздо займатися аналізом причин виникнення.Причини раку – минуле, сьогодення – тривале та важке лікування. Не абстрактна терапія, а конкретна операція та дата госпіталізації для хірургічного етапу, або багатотижнева хіміотерапія та променеве лікування.

Необхідно разом із онкохворим родичем обговорити, хто допоможе добиратися з об'ємною сумкою до приймального відділення у день госпіталізації, хто і в які дні відвідуватиме. Хто допоможе кілька разів на тиждень їздити на хіміотерапію чи щодня відвідувати сеанси опромінення. Нарешті, як у цей період функціонуватиме сім'я, хто візьме на собі відповідальність за дітей, що залишилися вдома, або літніх батьків, хто займеться дачею, хто вигулюватиме собаку.

Все дуже конкретно і з детальним обговоренням практичних питань, тому що з кожним разом працюючим родичам буде складніше відпрошуватись у начальства для супроводу рідної людини до лікувального закладу. Ймовірно, допомогу доведеться розподілити на всіх членів сім'ї.

Здається, що перші дні після впізнавання діагнозу не найкращий час для обговорення сімейного побуту. Але тільки здається, по-перше, це вимушене відволікання від тяжких думок виживе «похоронний» настрій. По-друге, хворий на рак бачить наскільки його думка важлива для сім'ї, не можна «розкисати», якщо без неї багатьох проблем не вирішити. По-третє, саме своїм бажанням допомогти близькі люди демонструють своє кохання. Для хворого та його сім'ї обговорення планів найближчим часом — важлива робота, яка виліковує від непотрібних думок.

Як заспокоїти хворого на рак рідної людини?

Всім хворим на рак сьогодні відкрито говорять діагноз, інша справа, що людська психіка захищається, і багато з сказаного лікарем не запам'ятовується і трансформується. Що запам'ятав і зрозумів пацієнт, члени сім'ї можуть дізнатися лише в нього самого, тож треба розмовляти. Вдавати, що все добре і в житті сім'ї нічого не змінилося, дуже недалекоглядно, адже вже завтра жити доведеться інакше, з орієнтиром на лікувальні процедури.

Необхідно відкрито розмовляти один з одним, можна уникати важливої ​​розмови, уникаючи обговорення захворювання, тільки тоді всім доводиться ховати очі, що тільки погіршує сімейну атмосферу та посилює тривожність. Дайте хворій на рак близькій людині виговоритися, тоді ви зрозумієте, що їй важливо в ці дні, про що вона найбільше турбується, чого їй дуже хочеться і разом знайдете вирішення всіх питань.

Марно втішати, тим більше запевняти, що рак – діагностична помилка. Жалість злить хворого і деморалізує. Найкраща втіха — обговорення сьогодення та майбутнього життя, неодмінно з перспективою та дуже предметно. Ясність можливостей та перспектив покращує настрій хворого та його сім'ї.

пацієнтка «Євроонко»

Що можна зробити корисного для хворого на рак родича?

Допомагайте з побутовими питаннями, візьміть організацію його харчування. Намагайтеся робити це красиво, здоровим людям часто не дуже важливо, як виглядає їжа і на чому її подають. Одержувача курсу хіміотерапії пацієнта турбують запахи, знижується і спотворюється апетит. Запитуйте, що хочеться хворому, що страждає апетитом, і подавайте йому це невеликою порцією і на красивій тарілці, воду – не в кружці, а неодмінно в скляному келиху.Гарне сервірування збуджує апетит, сотні разів це демонструвала телевізійна реклама. Ваша увага і любов буде оцінена, навіть якщо хворий вередує, ви то точно знатимете, що зробили для нього все можливе.

Знайдіть час сходити з хворим родичем на прийом або здати аналізи, якщо дозволяють сили, то після візиту прогуляйтеся, сходіть у кіно, посидіть у кафе. Дуже важко психологічно жити в замкнутому колі «дім-лікарня-дім», іноді просто необхідно порушувати ув'язнення, і краще робити це щотижня. Перспектива приємної події прикрашає період очікування, людина мобілізується і бачить сьогоднішній день набагато позитивніше.

родич хворий на рак консультація лікаря

Програма первинної терапії займає кілька місяців, а це означає, що доведеться думати про гроші. Оплата лікарняного відбудеться лише після його закриття, а непередбачені витрати неминуче збільшаться. Можливо, комусь із членів сім'ї доведеться переглянути свої плани на відпочинок та відмовитись від поїздки. Невелика особиста жертва не тільки збереже гроші на важливіші справи, а й покаже хворому родичу, що він може повністю на вас покластися, адже його інтереси пріоритетні для всіх членів сім'ї.

Як допомогти хворому прийняти зміни зовнішності?

Активне лікування нікого не фарбує, операція та хіміотерапія виснажують сили, риси обличчя загострюються, шкіра блідне, від деяких ліків випадає волосся. Дуже тяжко ці зміни переносити жінкам. Можна заспокоювати хвору, що мені завжди подобаєшся, але жінку не обнадіяє неправдива чергова фраза.

Зміни зовнішності засмучують і лякають. Можна сподіватися, що після завершення терапії все покращатиметься — це справді так.А можна, як у «Модному вироку», змінитись тут і зараз: купити новий одяг, накласти макіяж, прикрити втрату волосся яскравою хусткою чи капелюхом. Ідеально відвідати стиліста, це відразу змінює настрій і підвищує самооцінку.

Чи варто спілкуватися з лікарями?

Обов'язково зустрічатись і спілкуватися лише у позитивному тоні. Давно доведено, що терапевтична співпраця під час лікування підвищує ефективність терапії. Звичайно, лікар не має права без письмового дозволу онкологічного хворого посвячувати його родичів у лікарську таємницю. Про розкриття всієї інформації необхідно домовлятися із самим хворим.

Хворий на рак багато в чому не впевнений, може сумніватися з приводу адекватності лікування і в компетенціях медичних працівників, якщо його рідні підтримають ці сумніви, тим більше негативно висловлюватимуться про лікаря, вважайте, що цей етап терапії «програний». Роздратування і негативізм працюють проти пацієнта, у його організмі виробляється дуже багато біологічно активних речовин, що пригнічують імунітет. Ми всі дуже різні, наша довіра та доброзичливість допомагають синтезу «гормонів радості» та підтримці імунних клітин в активному стані.

Є лікарі суворі та непривабливі, але це не виключає професіоналізму. У реальній клінічній практиці не можна зустріти доктора Хауса, так само як і доктора Ріхтера, їхнє войовниче хамство не зазнає самої лікарської спільноти. Таких «диких» фахівців просто не існує, всі лікарі зацікавлені в хорошому результаті лікування і завжди готові допомогти у боротьбі з тяжкою недугою.

Андрій Львович Пилєв із пацієнткою у «Євроонку»

Можна попросити лікаря про «другу думку», мудро робити це ввічливо та м'яко, без демонстрації своїх сумнівів та недовіри.До кожної людини, лікарі не виняток, потрібно шукати особистий підхід і для цього цілком достатньо усмішки та добрих слів.

Злоякісні пухлини радикально змінюють і життя, і світогляд всіх членів сім'ї хворого на рак. Важкий етап, на жаль, не у всіх пройде з добрим результатом. Головне бути впевненим, що для близької людини ви не тільки зробили все, що могли, вам вдалося допомогти та полегшити, і навіть прикрасити ці місяці моментами щирої радості та кохання.

Приходьте «Євроонко», ми допоможемо вам професійно розібратися з проблемами, щоб життя сім'ї під час хвороби рідної людини текло по-новому, але без зайвих сліз та мук.

Related Post

Як правильно розмістити на кухні мийкуЯк правильно розмістити на кухні мийку

Як краще розмістити мийку на кухні? При визначенні місця розташування мийки пам'ятайте, вона не повинна стикатися з боковинами гарнітуру та стінами приміщення. Від краю столу потрібно відступити 7-10 см, щоб

Кетоз запах ацетону: причини, симптоми та способи лікуванняКетоз запах ацетону: причини, симптоми та способи лікування

Зміст:1 Кетоз: причини, симптоми та лікування запаху ацетону2 Причини виникнення кетозу та запаху ацетону3 Симптоми кетозу та ацетонового запаху4 Способи лікування кетозу та запаху ацетону Кетоз запах ацетону – це

Правила посадки гортензії волоті навесніПравила посадки гортензії волоті навесні

Як правильно посадити гортензію Волотисту? Яму для посадки гортензії волотистої слід робити розміром 50×50 см. Але іноді, при сильно розвинених коренях, глибина посадкової ями може доходити і до 80 см