Чим краще закапати вуха собаці

після очищення потрібно капати у вухо наступні вушні краплі для собак від отиту на вибір: Анандін плюс, Отоспектрин та інші. Для собак маленької породи менше крапель у кожне вухо, а для великої породи більше крапель, все це описано в інструкції. Не варто заливати вуха краплями, від цього одужання швидше не настане.

Що можна закапати у вухо собаці?

Для лікування отитів призначаються такі ліки для вух для котів та собак:

  • "Анандін";
  • "Ізотик";
  • "Ауризон";
  • "Барс";
  • "Суролан".

Як лікувати запалення вуха у собаки?

Як системне лікування використовуються або протипаразитарні обробки (в останній час найбільш популярні пероральні препарати з групи ізоксазолінов), або глюкокортикостероїди на початку лікування. Середня тривалість лікування зовнішнього отиту – близько 2-3 тижнів.

Що робити, якщо собака чухає вуха і трясе головою?

Якщо ваш собака часто мотає головою і чухає вуха, або одне вухо, обов'язково покажіть вихованця ветеринару — тільки лікар зможе впевнено сказати, що викликає у тварини занепокоєння. Лікування, призначене навмання, лише погіршить ситуацію.

Інтернет-зоомагазин ZooLakki
Господарю на замітку: які вушні краплі допоможуть вашому собаці | Zoolakki

Отит у собаки. Покрокова процедура профілактики та лікування

Отит у собаки

Будь-хто, хто боровся з отитом, знає, наскільки це болісно і неприємно. Більшість тварин не скаржаться. На ранніх етапах хвороби вони чухають вухо, але за мить знову грають, як ні в чому не бувало. Однак слід знати, що запалення вуха – це не тільки біль і свербіж у цій галузі, а й дискомфорт під час їжі, ковтання слини та руху.

1.Що потрібно знати про це захворювання?

Дуже важливо навчитися розпізнавати навіть найтонші сигнали, які подають чотирилапі вихованці, щоб запобігти серйозним ускладненням, викликаним недолікованим запаленням вуха. Якщо є сумніви, варто розглянути вушну раковину та заглянути у слуховий прохід.

Почервоніння, лущення шкіри у вушних раковинах або болісний вигляд і неприємний запах – привід для занепокоєння. Необхідно відвезти собаку до ветеринара, який призначить відповідні аналізи та поставить точний діагноз. У розвитку хвороби може бути багато причин і завжди важливо знайти основну, щоб боротися з нею. Це може бути довга і копітка робота, але вона особливо важлива для собак, які страждають на рецидивуючий запалення вух.

На щастя, є багато способів не тільки швидко полегшити та вилікувати хворі вуха, але й подбати про них належним чином, щоб знизити ризик рецидиву. Чисті здорові вуха забезпечать комфорт собаці, яка може грати і вільно рухатися без постійного болю та сверблячки.

2. Що таке отит у собак?

Це захворювання, у якому виникають запалення зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха. Тільки детальне обстеження може дати відповідь на запитання, що саме не так із твариною. Запалення завжди пов'язане з болем, почервонінням та припухлістю у ураженій ділянці. Також є надмірна кількість ексудату – рідини, яка може відрізнятися за кольором та щільністю.

Розглянувши виділення під мікроскопом, ветеринар може виявити різні клітинні компоненти, які допоможуть встановити правильний діагноз і, таким чином, лікувати захворювання.

3. Що може спричинити проблему?

Є багато можливих причин запалення вух.Саме тому так важливо уважно оглянути вихованця та з'ясувати у господаря про спосіб життя та харчування домашньої тварини.

Бактеріальні чи дріжджові інфекції. Найчастіша проблема, що з'являється після випадкового потрапляння води до слухового проходу. Вологе і тепле середовище сприяє зростанню мікроорганізмів, тому собаки з опущеними вушними раковинами схильні до запалень.

«Непрохані гості». Може статися, що щось небажане випадково потрапило до вуха. Наприклад, під час прогулянки чотирилапий друг суне свій ніс у високу траву. Травинки – найчастіші сторонні тіла, що видаляються зі слухових проходів.

Закритий слуховий прохід. Дуже важливо, щоб вушний канал собаки був відкритий, тобто вхід у вухо має залишатися чистим та відкритим. У багатьох порід собак надлишок вовни росте із глибини каналу. Вовни утворюють пробку, що значно погіршує вентиляцію. Подібний ефект дає деформований слуховий прохід – це особливо притаманно короткошерстим собакам. Іноді навіть важко побачити отвір у слуховому каналі. Те саме відбувається і з розташованими в цьому місці гіперпластичними змінами або повторюваним, недолікованим запаленням. Погана вентиляція сприяє розвитку мікроорганізмів, тому так важливо підтримувати чистоту та прохідність слухових проходів.

Паразити. Це ще одна причина інфекції вуха. Їх можна знайти не тільки в слухових проходах, вони можуть вражати шкіру всього тіла, а вуха лише частина проблеми. Рецидивний отит також діагностується при захворюваннях сальних залоз, щитовидної залози та навіть при алергії.

4. Які найчастіші симптоми?

Залежно від ступеня запалення собаку більшою чи меншою мірою цікавлять вуха.Згодом звичайне дряпання стає постійним, коли навіть голова йде про предмети.

Виділення з вух рясні і зазвичай мають неприємний запах. Хоча їх колір дуже різний, це практично завжди є показником для візиту до ветеринара. Вушні раковини найчастіше червоні – іноді це викликано запаленням, а іноді – сильним розчісуванням у вухах та тряскою головою.

Також буває, що собака дуже болісно реагує на спробу торкнутися області вуха або навіть при зміні положення голови. Тут необхідно обов'язково оглянути тварину, щоб не погіршити перебіг хвороби. Лікар, глибоко зазирнувши у слуховий прохід, може оцінити стан барабанної перетинки та вибрати відповідний метод лікування.

5. Як допомогти собаці?

Залежно від типу вушної інфекції, з якою стикається вихованець, ветеринар вибирає правильне лікування. Можна використовувати препарати у вигляді мазей чи рідин для місцевого застосування чи ліки загального призначення. Лікар може порекомендувати, наприклад, мазок, рентген чи інші аналізи для вибору правильних лікарських засобів.

Важливо використовувати їх відповідно до інструкції, часто і протягом тривалого часу. Якщо терапію припинити дуже швидко, хвороба може повернутися через короткий час і створити ризик розвитку стійкості до лікування. При місцевому застосуванні ліки зазвичай чергуються з рідинами, що очищають, для видалення надлишків вушної сірки і залишків ліків.

6. Усунення шкідливого фактора

Однак це ще не все: слід врахувати причину запалення та постаратися усунути виникнення цього фактора у майбутньому. Якщо причиною є попадання вологи у вуха під час купання, необхідно спробувати захистити слухові проходи.У собак з опущеними вушними раковинами рекомендується створювати природну вентиляцію вушної раковини з одного боку, поки собака відпочиває з іншого боку, таким чином відкриваючи слуховий прохід і провітрюючи його.

Сторонні тіла необхідно видалити якнайшвидше. Що стосується волосся в слуховому проході, його слід регулярно видаляти невеликими порціями, щоб запобігти утворенню «пробок». У разі розростання вовни в слухових проходах або будь-яких інших новоутворень обов'язково потрібно консультуватися з лікарем, розглядаючи різні варіанти: якщо фармакологічне лікування неефективне, варто подумати про хірургічну процедуру, щоб прочистити слухові проходи.

Якщо проблема собаки – паразити слухових проходів, необхідне спеціальне лікування мазями. Виробники пропонують вушні мазі чи препарати, які ефективно борються із вторгненням паразитів в організм.

Шкірні паразити, порушення роботи сальних залоз та гормональні порушення – це проблеми, що впливають на весь організм. У разі утворення подібних проблем лікар призначить список відповідних аналізів, які дадуть відповідь на багато питань і полегшать вибір терапії. Лікар також може виключити всі ці причини та запідозрити у вихованця алергію. У цьому випадку доведеться провести тести на алергію або постійно давати вихованцю гіпоалергенний корм терміном до 3 місяців.

Результат елімінаційної дієти – не швидкий, але якщо собака почувається краще, то можна з упевненістю сказати, що справа в харчовій алергії, що сприяє повторному запаленню. У цьому випадку профілактикою рецидиву може бути використання відповідної дієти.

7. Чи потрібне відвідування ветклініки?

Якщо собака не відчуває сильний біль, їсть і гуляє охоче, то зазвичай консультація відкладається на потім. Однак, якщо тварина постійно чухає вуха, візит відкладати не варто, щоб не затягувати час лікування.

Чи домашні засоби від вушної інфекції собаки? Є способи правильно почистити вуха тварини в домашніх умовах, а також правильно доглядати вушні проходи і провітрювати їх. Якщо ж займатися лікуванням у домашніх умовах, коли всі ознаки отиту вже очевидні, це може призвести тільки до погіршення захворювання.

Прикладання препаратів до вуха перед перевіркою стану барабанної перетинки може значно погіршити здоров'я вихованця та завдати йому сильного болю. Як говорилося вище, причин запалень багато. Без уважного вивчення важко точно вгадати, з чим належить боротися.

8. Найважливіша профілактика та контроль

Спеціальні полоскання допомагають регулярно очищати слухові проходи. Також важливо видалити з них зайву вовну та подбати про хорошу вентиляцію у собак з опущеними вушними раковинами. У разі сумнівів, варто проконсультуватися з лікарем, інакше запалення може перейти далі на все тіло тварини.

У разі швидкого реагування лікування дає перші результати дуже швидко та біль швидко проходить. Звичайно, слід завершити терапію, але з кожним днем ​​це стає менш клопітким. Варто пережити перші дні лікування, щоб надалі мати можливість грати з вихованцем, не турбуючись про його дискомфорт.

Матеріал підготовлений фахівцями ветеринарної клініки Дарії Сухової.

Записатися на прийом до спеціаліста до ветеринарної клініки Дарії Сухової можна за телефоном +7 (3452) 66-28-58, на сайті або приїжджайте до нас відразу.Чим раніше ветеринарний лікар поставить діагноз, тим швидше вихованцю стане легше!

Матеріал підготовлений фахівцями ветеринарної клініки Дарії Сухової.

Записатися на прийом до ветеринарної клініки Дарії Сухової можна за телефоном +7 (3452) 66-28-58, на сайті або одразу приїжджайте до нас. Чим раніше вихованець відвідає ветеринарного лікаря, тим оперативніше йому зможуть надати кваліфіковану допомогу!

Як почистити вуха собаці

Вухо не такий простий орган, як може здатися. Воно відповідає за сприйняття звуків, а також почуття рівноваги та положення тіла у просторі. Мікрофлора вуха підтримується природним чином – залози всередині вушної раковини виробляють секрет, який має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Слуховий канал покритий епітелієм, його клітини в процесі зростання переміщуються до зовнішньої частини вуха, разом з ними виводиться назовні та сірчаний секрет.

У багатьох власників собак чистка вух вихованця викликає побоювання, особливо у тих, хто завів чотирилапого друга вперше. Насправді не варто нехтувати цією процедурою, вона є обов'язковою для всіх порід. Ми розповімо, чим чистити вуха собаці в домашніх умовах.

Чи потрібно чистити собаці вуха

Цю процедуру потребують усі без винятку вихованці незалежно від породи. Але найчастіше чистку слід проводити псам з висячими вухами (такса, бассет-хаунд, кокер-спаніель) та з вузьким слуховим каналом (шарпей). Чистити вуха потрібно лише за необхідності — це називається гігієнічне чищення. Якщо між процедурами у вушній раковині збирається занадто багато забруднень, краще показати вихованця ветеринарному лікарю.

Лікувальне чищення потрібно проводити лише після консультації у лікаря та за його призначенням.Самостійно можна виконувати гігієнічне чищення. Але пам'ятайте, що слуховий канал у тварин звивистий, а не прямий, як у людини. При недотриманні правил проведення процедури, його поверхню легко можна травмувати.

Чим чистити собаці вуха

Цей процес у тварин та людей кардинально відрізняється. Необхідно придбати спеціальний вушний лосьйон, який продається у будь-якому зоомагазині. Якщо проблем зі здоров'ям немає, підійде звичайний засіб, а якщо запалення чи травми – з лікувальними компонентами. Обов'язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем, яким засобом чистити собаку вуха. Процедура має відбуватися так:

  • Забезпечте вільний доступ до вуха. Якщо навколо нього росте багато вовни, відведіть її назад за допомогою гребінця або пальця.
  • Закапайте необхідну кількість лосьйону всередину вушної раковини.
  • Акуратними рухами зробіть масаж вуха біля його основи. При цьому ви повинні чути хлюпаючі звуки (це вказує на те, що процедура виконується правильно).
  • Потримайте вихованця деякий час нерухомо, щоб лосьйон глибоко проникнув у вушну раковину.
  • Відпустіть собаку, щоб вона могла досхочу покрутити головою. Під час цього з вух виходять надлишки гігієнічного засобу та сірка.
  • Зітріть залишки лосьйону із зовнішньої частини вушної раковини, використовуючи ватяний диск або серветку.

Чим не можна чистити вуха

Можливо, ви також знаходили інформацію про те, як чистити вуха перекисом водню собаці. Забудьте все побачене та почуте, адже робити це категорично не рекомендується. Перекис, а також борна кислота має надто агресивні компоненти у складі, які можуть обпалити ніжну шкіру вушної раковини, пересушити її або викликати сильне подразнення.

Чистити вуха собаці хлоргексидином також не рекомендується. Цей засіб варто використовувати тільки в крайньому випадку, якщо ви помітили запалення, почервоніння або надмірні виділення сірки. І за умови, якщо ветеринарний лікар призначив вашому вихованцю цей препарат у певній концентрації.

Як часто чистити вуха собаці

Кожен собака потребує індивідуального підходу у цьому питанні. Регулярність проведення чищення залежить від багатьох факторів: анатомічної будови вуха, харчування, щоденної активності та стану здоров'я вихованця загалом. Стандартний графік виконання процедури – один раз чи двічі на тиждень.

Бажаємо звернути вашу увагу, що чистку не можна проводити, використовуючи ватяні палички. Будова вуха собаки набагато складніша, ніж у людини, вона включає вертикальний та горизонтальний канали. Під час здійснення процедури ви ніяк не зможете повністю вичистити всі забруднення, а ось створити щільну пробку із сірки та забруднень – запросто.

Для чищення використовується тільки спеціальний лосьйон. Він здатний глибоко проникати у вушний канал, очищаючи його від забруднень і сірки, що накопичилася. У нормі чистку проводять не більше двох разів на тиждень, але якщо у тварини немає проблем із вухами, забруднення збираються вкрай повільно, планове чищення можна проводити і двічі на місяць, тобто приблизно раз на два тижні.

Можливі проблеми, якщо не доглядати за вухами собаки

Механізм самоочищення вуха може порушуватися з різних причин, але найпоширенішою є набряк. Набряк заважає виведенню вушного секрету, відбувається закупорювання каналу, що позначається на самопочутті та поведінці собаки.

Появі та розвитку запальних процесів сприяють як зовнішні фактори (попадання води, інфекції), так і особливості організму саме вашого вихованця:

  • Уроджений стеноз, тобто звуження слухового каналу.
  • Надмірне виділення вушного секрету через надмірну кількість залоз.
  • Зростання вовни у вушній раковині, що ускладнює природне виведення забруднень.
  • Поява новоутворень.

Найбільш схильні до виникнення запалень собаки з висячими вухами, а також ті тварини, які регулярно плавають або бувають у воді. Вологе середовище, якщо воно утворюється у вушній раковині, сприяє розмноженню мікроорганізмів. Надмірне або надто часте використання лосьйонів і вушних крапель також створює вологе середовище, сприятливе для розвитку таких мікроорганізмів.

Крім того, існує породна схильність до отитів як наслідок вродженого звуження слухового каналу. Це явище відзначено у німецьких вівчарок та кавалер-кінг-чарльз-спанієлей.

Тримінг або вищипування шерсті, що росте у вусі, також часто стає причиною запалення. Під час процедури ніжна внутрішня поверхня вуха може травмуватись. Іноді отит може бути викликаний паразитарною інвазією.

Приблизно 20% тварин хоча б раз у житті мали запалення вух. Цієї проблеми неможливо уникнути, але можна мінімізувати ризик її виникнення, дотримуючись обережності під час чищення та проведення регулярного огляду вушних раковин свого вихованця.

Особливості чищення вух різним породам собак

Існує безліч різних форм вушної раковини у собак, але в більшості випадків вони висять або стоячого типу. Форма утворюється у породи спочатку залежно від її призначення.

Чищення рекомендовано проводити всім вихованцям незалежно від особливостей вушної раковини один чи двічі на тиждень. Але тваринам з короткими вухами ця процедура може знадобитися рідше, особливо якщо вони мають коротку вовну. А ось псам з довгою шерстю і висячими вухами чистка потрібна набагато частіше – доступ повітря до раковини утруднений, тому там швидше збирається жир і сірка. При цьому оглядати вуха улюбленця незалежно від породи необхідно щотижня.

Related Post

Що може хворіти у молочній залозі?Що може хворіти у молочній залозі?

Циклічні біль у молочній залозі обумовлені гормональними змінами у організмі жінки. Вони проявляються за кілька днів до менструації та проходять з її початком. Крім того циклічні хворобливі відчуття в молочної