Будинок із цегли або газобетону що краще

Стіни та міжкімнатні перегородки з газобетону тепліші, але поступаються за міцністю. Не рекомендується зводити будинки вище трьох поверхів. Крім того, обов'язково використовується армування. Цегляні стіни краще утримують тепло, але повільніше розігріваються та вимагають зовнішнього утеплення.

Який будинок краще з цегли чи газобетону?

Цегла витримає навантаження до 100-150 кг/см2. Це означає, що з нього можна сміливо будувати великі будівлі на 4-5 поверхів (максимум 8-10) із залізобетонними міжповерховими перекриттями. Межа міцності блоків – 25-70 кгс/см2, тому газобетон застосовується лише у малоповерховому будівництві.

Що вигідніше цегла чи газобетон?

Цей показник вказує на навантаження, яке може витримувати матеріал. Цегла стійка до навантаження 100-150 кг/см2, а газобетон – 25-70 кг/см2. Це означає, що пористий матеріал непридатний для будівництва багатоповерхових будинків.

Що краще тримає тепло цегла чи газоблок?

Теплопровідність газоблоку – 0,12, тоді як цегли – 0,7. Виходить, що газоблок у 4,6 раза тепліше, ніж цегла.

Газоблок або цегла що краще і дешевше для будинку

Газоблок або цегла що краще і дешевше для будинку

Газоблок або цегла. Що вибрати для будівництва будинку

Незважаючи на широке поширення газоблоку та цегли, конкретний вибір зробити непросто. Адже прихильників у газоблоку (газобетону) не менше, ніж у цегли, і вони завзято обстоюють позиції. Тому, щоб скласти свою думку, бажано ознайомитися з їхніми аргументами та порівняннями. Особливо, за технічними, експлуатаційними характеристиками, складністю монтажу та, звичайно, ціною.

Газобетон і цегла аналогічні тільки в одному – збудовані з них будинки називають кам'яними.У решті ж вони суттєво відрізняються. До того ж сьогоднішній ринок пропонує безліч різновидів цих матеріалів. Газоблок, наприклад, ділиться кілька видів, відмінна риса яких – щільність. Враховуючи, що їхнє призначення по-різному, варто уточнювати, що з чим порівнюється.

Однак, говорячи про конструкційний матеріал, що застосовується у приватному будівництві, зазвичай мають на увазі конкретні зразки.

Газоблок марки D400 – D500 (д400 – д500) і повнотіла керамічна цегла популярніша за інші варіанти. Тому варто розглядати саме їх параметри, що спричиняють розбіжності:

  • міцність на стискання
  • теплопровідність
  • гігроскопічність
  • довговічність

Чим нижча щільність газоблоку, тим він тепліший, але менш міцний

Очевидно, що цегла набагато міцніше, адже тиск, необхідний його руйнування, становить близько 100 кг/см 2 . Тоді як міцність газоблоку втричі менша. Однак такий запас надійності необхідний лише у певних випадках. Наприклад, при зведенні несучих колон, пілонів, будівель понад 3 поверхи або монтажі міжповерхових перекриттів із залізобетону. Якщо бетонні перекриття укладають у котеджі, під них майже завжди встановлюють армуючий пояс з У-блоку. За такої умови газобетон чудово справляється із навантаженням.

Недотримання норм та технологій знижує характеристики стін, зведених з будь-яких будматеріалів. Прикладом є відносно «свіжі» цегляні будинки, частково зруйновані через нехтування гідроізоляцією. Зворотний приклад – дво-, триповерхові будинки з газоблоку, які чудово збереглися, незважаючи на свій вік (що перевищує 50 років).

Характеристики газоблоку та цегли

Міцність цегли пов'язана, перш за все, з високою щільністю керамічної структури та низьким водопоглинанням. Стіновий газоблок, навпаки, легкий та гідроскопічний. Але це не означає, що він увібрає вологу, як губка, і триматиме її в собі. Газоблоки (газобетон) віддають воду не гірше, ніж поглинає. Тому, якщо укладання з обробкою зроблено за правилами, волога стіна з газобетону просохне без проблем. Переваги газоблоку (газобетону) можна вивести до такого переліку:

  1. Мала вага газоблоку при великих габаритах
  2. Ідеальна геометрія газоблоків
  3. Легкість, простота обробки, укладання
  4. Максимальна теплоізоляція
  5. Паропроникність газоблоку
  6. Співвідношення ціни та якості

Властивість, яка, як правило, є вирішальною – це теплопровідність. Навіть у регіонах із відносно м'яким кліматом в Україні товщина цегляної стіни має бути не менше 80 см. Тільки тоді вона відповідатиме нормам енергозбереження (уявіть, який тиск на ґрунт). Зменшити товщину можна, додатково утепливши стіну, наприклад – мінеральною ватою.

Газоблок набагато гірше проводить теплову енергію (0.1 Вт/м*K проти 0.6 у цегли). Тому, якщо купити стіновий газоблок з розмірами 375х200х600 або 400х200х600, де товщина газоблоку 375 мм і 400 мм відповідно і звести з них стіни, то зовнішнє утеплення такого газоблоку пінопластом або ватою не потрібно. Таку стіну з газоблоку достатньо лише поштукатурити та пофарбувати.

Газоблок або цегла з чого дешевше будувати будинок

Якщо ґрунт досить стійкий, то для стін із газоблоку та цегли закладають приблизно однаковий стрічковий фундамент. Але такі «тепличні» умови – рідкість. На слабкому ж ґрунті ключове значення набуває ваги стінового матеріалу.Фундамент під цегляний будинок тут може коштувати вдвічі дорожче, ніж під будинок із газоблоку. Враховуючи, що хороша основа коштує, як чверть (або навіть третину) всього будинку, сума виходить значною. Тобто економія очевидна вже на першому етапі будівництва.

Купівля стінового будматеріалу – приблизно третина всього бюджету будівництва, причому цегла і газобетон близькі за ціною. До того ж, ціна газоблоку у Харкові, наприклад, практично така сама, як в інших місцях. Різниця пов'язана лише з віддаленістю від об'єкта, і тут, знову ж таки, особливу роль відіграє вага. Адже одна машина, в середньому, може привезти лише 4 – 5 кубів цегли, але газобетону вона привезе 12 – 15 м 3 (кубів). Сюди можна додати економію на послуги крана-маніпулятора.

Розчин кладки – ще один предмет нескінченних суперечок. Здавалося б, проста суміш піску з цементом вдвічі – втричі дешевше за спеціальний клей для газоблоків. Але ж треба враховувати товщину шва. У цегляній кладці об'єм швів досягає 20% від загального об'єму, а в газобетонній кладці при застосуванні спеціального клею 3-5 мм. Тому порівнювати потрібно десятки метрів кубічних розчинів проти десятків мішків клею по 25 кг. Таке порівняння точно не на користь цегли.

Чим тонше шов розчину, тим тепліше стіна

Багато хто мріє про повноцінний цегляний будинок з нормативною товщиною стіни. Однак ключовий фактор, як правило, – це бюджет будівництва. Будівництво з цегли та газобетону має різницю в ціні 15 – 20% на користь газобетону. До того ж, газобетон легкий, простий в обробці, а це означає додаткову (не малу) економію на робочій силі. Якщо ж йдеться про дво- чи триповерховий котедж великої площі, то сума буде дуже серйозною.

Цегла чи газобетон? Що вибрати для будівництва будинку?

Для будівництва потрібно вибрати такий матеріал, який матиме найкращі характеристики. Враховується кожен момент: склад, теплоізоляція, вага, звукоізоляційні властивості, екологічність тощо.

Головний вибір відбувається між перевіреними часом та абсолютно новими матеріалами. Наприклад, одне з популярних питань звучить так: «Що краще: цегла чи газобетон (газоблок)?». Обидва види штучного каменю створюються у промислових умовах, що забезпечує структурі однорідність, єдність розмірів.

Властивості цегли та газоблоку

Газоблок

Цегла – це матеріал, що використовується тисячі років, і за цей час він зарекомендував себе як оптимальний варіант. Екологічність матеріалу залишається на найвищому рівні, адже для виробництва використовується звичайна глина. Окремі керамічні блоки відзначаються підвищеною міцністю.

Газобетон – порівняно новий винахід. Йому лише 85 років. Це штучний матеріал із повітряними порами по всій площі. Вироби відомих виробників абсолютно безпечні щодо екологічності. У складі пористого каменю немає нічого, крім піску, алюмінієвого порошку, води, вапна та цементу. Добавки у вигляді золи або шлаків знижують міцність та екологічність.

Характерні відмінності матеріалів

Цегла

У чому різниця між цими двома матеріалами та що вибрати для будівництва? Щоб відповісти на ці питання, слід ознайомитись з характеристиками будматеріалів:

  • Вага. Маса кубометра стіни із газоблоків не перевищує 900 кг. Аналогічний обсяг цегляної стіни важить до 2 т. Таким чином можна заощадити на облаштуванні фундаменту.
  • Міцність. Будматеріал із обпаленої глини в 2-4 рази міцніший.
  • Звукоізоляція.Газобетон у цьому питанні в десятки разів ефективніший.
  • Теплопровідність. Газоблоки в 3 рази ефективніші за цеглу, тому питання, що тепліше, відпадає саме собою. Враховуючи додатковий захисний шар, звукоізоляція знаходиться на найвищому рівні.
  • За морозостійкістю цегла обходить газобетон у 2 рази. Для порівняння: 75-100 циклів заморожування та відтавання проти 50.
  • За розмірами окремі газові блоки значно більші за цеглу, тому зведення стін проводиться в рази швидше (один газоблок у 10-15 разів більший за цеглу).

Із чого будувати будинок?

Знаючи всі переваги та недоліки обох будматеріалів, можна зробити ряд висновків:

  • Обидва матеріали відмінно підходять для будівництва житла. Що дешевше із цих видів штучного каменю? Звісно, ​​газоблоки. Крім того, їх потрібно менше, а сам час будівництва займе мінімум часу завдяки більшим розмірам блоку.
  • Стіни та міжкімнатні перегородки з газобетону тепліші, але поступаються за міцністю. Не рекомендується зводити будинки вище трьох поверхів. Крім того, обов'язково використовується армування.
  • Цегляні стіни краще утримують тепло, але повільніше розігріваються та вимагають зовнішнього утеплення.

Відмінності у матеріалах очевидні. Тому багато хто воліє використовувати відразу два матеріали. Наприклад, перегородки з газобетону обкладаються цеглою. Внутрішні перегородки складаються з недорогого газобетону. Такі стіни не потребують додаткового утеплення.

Кожен вирішує, з чого будувати будинок, лазню чи гараж лише після загального підрахунку всіх витрат на матеріали. Наприклад, стіни гаража не обов'язково мають бути теплими, а для лазні потрібен довговічний та екологічно чистий будматеріал.
На нашому сайті ви можете купити газобетон, а також придбати якісну цеглу.

Related Post

Як правильно заквашувати капустуЯк правильно заквашувати капусту

Що потрібно щоб квашена капуста була хрусткою? Щоб капуста була хрусткою, рекомендується процес заквашування починати при кімнатній температурі, а закінчувати приблизно при 0 ° С. Для отримання хрусткої капусти готуємо

Як зробити дріжджіЯк зробити дріжджі

Як виготовляти дріжджі? Родзинки промити і викласти в скляну пляшку. Залити теплою водою і додати цукор. Зав'язати горловину 4 шарами марлі і поставити в тепле місце. Через 5 днів почнеться

Як увімкнути світло на Tiguan: докладна інструкціяЯк увімкнути світло на Tiguan: докладна інструкція

Зміст:1 Як увімкнути ближнє світло в тигуані?2 Як увімкнути ближнє світло фар?3 Як включити спорт режим на Volkswagen Тігуан?4 Які лампи стоять у тигуані? Volkswagen Tiguan – це популярний компактний