Болять вуха що робити лікування

Чим зняти біль у вусі вдома?

капати вуха краплями місцевого застосування; пити знеболювальні таблетки; зробити зігріваючий спиртовий компрес (марля з вирізом для вушної раковини, просочена спиртом, целофан з вирізом та тепла хустка).

Що можна закапати у вуха від болю?

Протизапальні краплі – Полідекса, Отірелакс, Анауран * та інші – призначені для боротьби з отитами та іншими хворобами інфекційної природи. Вушні краплі при болі у вусі Отінум, Отіпакс* — мають місцеву анестезуючу дію, дають антисептичний та протизапальний ефекти.

Що потрібно робити, якщо болять вуха?

Якщо у вас запалилося вухо або з'явилися інші симптоми отиту, слід негайно звернутися до лікаря. Для цього зверніться до спеціалістів нашого медичного центру.

Медичний Центр Імунітет у Бронницях
Що робити, якщо болить вухо

Болі у вухах: причини, різновиди, лікування

Біль у вухах – поширена проблема, від якої можуть страждати як дорослі, так і діти. Усунення проблеми має займатися кваліфікований лікар, зазвичай це отоларинголог (ЛОР), але у деяких випадках може знадобитися втручання інших фахівців (невролога, терапевта, стоматолога та інших.).

Різновиди болю у вухах

Залежно від причини вушний біль може мати різноманітний характер: розвиватися різко або поступово, бути незначним або сильно вираженим. Больові відчуття можуть мати як постійний, і періодичний, стріляючий характер. Біль може описуватися пацієнтом, як тупий, ниючий або пекучий.Біль у вухах може супроводжуватися погіршенням слуху, шумом чи потріскуванням у вухах; може віддавати в щелепу, зуби або скроню.

Якщо дорослий здатний самостійно розрізнити і описати болючі відчуття, що турбують його, то дитина, особливо молодшого віку, на це не здатна. Тому батьки повинні насторожитися, якщо дитина лягає на бік хворого вуха, тре його рукою, трясе головою. Насамперед це стосується дітей, у яких протікає ГРВІ, бо отит є частим ускладненням простудних захворювань.

Причини вушного болю

Найчастіше вухо болить через розвиток запального процесу, який називають отитом. Розвиток отиту зазвичай провокує вірусну, бактеріальну чи грибкову інфекцію, може бути ускладненням захворювань носа (наприклад, гаймориту) чи горла, перенесеного респіраторного захворювання чи травм. Ті ж причини можуть спричинити евстахіїт – запалення слизової оболонки слухової труби, яке також супроводжується больовими відчуттями.

Часто вушний біль викликають скупчення сірки у вушному проході – сірчані пробки, неприємні відчуття при яких можуть змінюватись від незначного дискомфорту до вираженого болю у вусі. У таких випадках ЛОР здійснює промивання, видаляючи сірчану пробку.

Найпоширенішою причиною болю у вусі є потрапляння туди стороннього тіла – це особливо актуально для маленьких дітей, схильних вштовхувати дрібні предмети у вуха чи ніс. Усунення стороннього тіла з вуха проводиться тільки лікарем, самостійна витяжка категорично заборонена, оскільки загрожує травмуванням вуха. Також причиною болю у вусі може бути потрапляння туди рідини (наприклад, води під час купання).

Вуха часто болять унаслідок травм, які можуть бути як механічними (удари, проникнення сторонніх тіл), так і баротравми – різким підвищенням тиску (наприклад, дуже гучні звуки, бавовни, вибухи).

  • через запалення лімфатичних вузлів, що знаходяться поблизу;
  • невралгії трійчастого нерва;
  • стоматологічних проблем;
  • ураження скронево-нижньощелепного суглоба;
  • мастоїдиту;
  • високого артеріального тиску.

Який лікар лікує біль у вусі?

Діагностикою та лікуванням займається лікар отоларинголог (ЛОР), який під час консультації аналізує скарги пацієнта, проводить огляд, збирає анамнез, при необхідності – призначає додаткові дослідження. Він визначає причини вушного болю та займається її лікуванням, якщо причина отоларингологічної хвороби. Якщо біль спровокований неврологічними, судинними чи стоматологічними захворюваннями – направляє до профільного фахівця. Це може бути невролог, стоматолог, терапевт чи кардіолог.

Діагностика та лікування вушного болю

Для встановлення діагнозу проводиться огляд, в деяких випадках може братися мазок з вуха, також може бути призначений аналіз крові. Додаткові обстеження можуть стати в нагоді, якщо у болю стоматологічне, неврологічне або судинне походження. Всі лабораторні дослідження, необхідні для діагностики причин вушного болю, можна швидко та якісно провести у лабораторії «Медлаб»

Лікування залежно від причин може включати антибіотики (у разі бактеріальної інфекції), судинозвужувальні та антисептичні краплі, антигістамінні та жарознижувальні препарати. Можуть бути призначені промивання та фізіотерапевтичні процедури.

У більшості пацієнтів достатньо амбулаторного лікування, лише у тяжких випадках проводиться госпіталізація до стаціонару. Однак навіть у домашніх умовах лікування має проводитись лише під контролем лікаря. Лікування болю у вухах може призвести до погіршення стану пацієнта, аж до повної втрати слуху.

Related Post

Як вимкнути швидку зарядку на Samsung: покрокова інструкціяЯк вимкнути швидку зарядку на Samsung: покрокова інструкція

Сімейство смартфонів Samsung вже давно завоювало світову популярність завдяки своїй надійності, високим технічним характеристикам та передовим функціям. Однією з таких функцій є швидке заряджання, що дозволяє заряджати пристрій за короткий

Як навчитися малювати ідеальне рівне коло: поради та технікиЯк навчитися малювати ідеальне рівне коло: поради та техніки

Зміст:1 Як малювати рівно коло?2 Як намалювати коло рівне без циркуля?3 Як намалювати рівне коло на стіні?4 Як намалювати коло? Малювання рівних кіл – це одна з найважчих навичок у

Підживлення фаленопсису в домашніх умовахПідживлення фаленопсису в домашніх умовах

Для приготування домашнього добрива змішайте 0,5 літра відстояної води і 1 столову ложку домашнього молока. Все це гарненько перемішати. Важливо брати саме домашнє молоко, адже в пастеризованому всіх цих речовин