Відбувся ІІІ Форум священнослужителів та мирян «СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ ЦЕРКВИ У СФЕРІ ПОДОЛАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ ТА НАРКОМАНІЇ»

У вівторок, 9 лютого 2021 року в м. Київ з благословення блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України,  відбувся ІІІ Форум священнослужителів та мирян «СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ ЦЕРКВИ У СФЕРІ ПОДОЛАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ ТА НАРКОМАНІЇ». Форум проходив в духовно-просвітницькому центрі «Апостоли» при ставропігійному храмі на честь Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів міста Київ. Організувало цю зустріч Свято-Володимирське братство тверезості при Синодальному відділі у справах молоді УПЦ. В роботі брали участь священнослужителі та миряни багатьох єпархій УПЦ, представники реабілітаційних центрів, психологи, психотерапевти, які працюють у сфері реабілітації алко- та наркозалежних, допомоги співзалежним та ствердження тверезості в Церкві та суспільстві.

Розпочався форум молебнем на початок доброї справи. Його очолив архієпископ Обухівський Іона, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді. Після молитви та архіпастирського благословення учасники розпочали роботу. Владика Іона наголосив про важливість популяризації тверезості та пастирської допомоги у справі допомоги людям, які потрапили в залежність до алкоголю та наркотиків.

Свої думки та бачення ролі монастирів щодо надання допомоги людям, які стали залежними від алкоголю та наркотиків запропонував архімандрит Іоасаф (Перетятько), намісник Нещерівського Спасо-Преображенського монастиря.

Власним досвідом у справі реабілітації хворих на алкоголізм та наркозалежність ділились прот. Миколай Могильний, свящ. Олексій Малюков, з м. Київ. Ірина Налєтова (Одеська єпархія).

Питання профілактики різного роду залежностей в молодіжному середовищі висвітлив насельник Києво-Печерської лаври ієрод. Ілларіон (Харченко).

Про важливість роботи з сім’ями залежних людей розповіли працівники реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Рух Змін» завідуючий відділенням реабілітації Денис Береговий та  ведучий  психотерапевт Бикова Аліна Валеріївна.

Програма допомоги «12 кроків» була представлена прот. Сергієм Кузьменко. (Горлівська єпархія).

Прот. Тарасій Марченко (м. Дніпро) виступив з доповіддю про курс психологічної підготовки «Православна психологія та психотерапія».

Кожен виступ супроводжувався запитаннями та активним обговоренням. Круглий стіл «Дискфункціональна сім`я з залежним», який модерував о. Іоасаф теж був цікавим та корисним, а активність учасників була теж високою, оскільки проблема співзалежних є актуальною і важливою у справі допомоги алко- та наркозалежним.

Свято-Володимирське братство тверезості УПЦ висловлює щиру вдячність настоятелю храму на честь Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів міста Київ протоїєрею Миколаю Різуну за надану можливість проведення форуму в прекрасних умовах духовно-просвітницького центру «Апостоли».

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *