ФОРУМ «СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ ЦЕРКВИ У СФЕРІ ПОДОЛАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ ТА НАРКОМАНІЇ»

9 лютого 2021 року в приміщенні духовно-просвітницького центру «Апостоли» при ставропігійному храмі на честь Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів міста Київ, з благословення блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Свято-Володимирське братство тверезості при Синодальному відділі у справах молоді проведе форум «Соціальне служіння Церкви у сфері подолання алкоголізму та наркоманії»

До участі запрошуємо представників єпархій, соціальних відділів, священнослужителів кафедральних соборів, і всіх зацікавлених осіб, які зацікавлені в отриманні вичерпної  інформації про роботу братств тверезості, сучасні  форми реабілітації, діяльність реабілітаційних центрів, які співпрацюють з УПЦ.

За даними ВООЗ, кожна п’ята смерть в Україні настає з причин, так чи інакше пов’язаних з вживанням алкоголю або інших наркотичних речовин.  Однією з основних причин демографічної кризи, що загрожує народу України, є надвисоке споживання алкоголю. Алкогольні проблеми приймають масштаби гуманітарної катастрофи, приводячи до ганебно високого рівня смертності, захворюваності, травматизму, злочинності, самогубств. Пияцтво та наркоманія є одними з головних причин руйнування традиційного укладу життя, глибокої кризи інституту сім’ї, зростання кількості розлучень і покинутих дітей, зниження рівня моральності і культури, поваги до праці, вагомих економічних втрат. Все це дає підстави говорити про серйозну алкогольну загрозу суспільству .

Програма форуму

09:00 Реєстрація  та  молебень на початок всякого доброго діла. Очолює архієпископ Обухівський Іона, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді.

10:00 Сніданок.

10:30Відкриття форуму.  Вітальне слово голови Синодального відділу УПЦ у справах молоді архієпископа Обухівського Іони.

11:00 «Роль монастирів у справі реабілітації наркозалежних осіб». намісник Нещерівського Спасо-Преображенського монастиря архімандрит Іоасаф, голова Свято-Володимирського братства тверезості.

11:30 «Місія священика-духівника у лікувальному процесі в реабілітаційному центрі». Священик Олексій Малюков, клірик храму прп. Агапіта Печерського, м. Київ.

12:00 «Проект «Територія тверезості» як вдосконалення системи допомоги  наркозалежним». Протоієрей Миколай Могильний, настоятель Свято-Успенського храму с. Коцюбинське Київской області.

12:30 —«Актуальні питання Церковної опіки щодо молоді в сфері профілактики аддикцій». ієродиякон  Іларіон (Харченко)

13:00 – Обід.

14:00 «Пастирська опіка наркозалежних в Одеській єпархії». Налєтова Ірина Миколаївна, Соціальний відділ Одеської єпархії.

14:30 – «Робота з сім`ями, як важлива складова у лікуванні  залежних». Андрій Кошара, засновник та керівник реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Рух Змін» та  ведучий  психотерапевт Бикова Аліна Валеріївна

15:00«Взаємодія реабілітаційного центру з священиками Харківської єпархії». Сергій Жидких, керівник центру ім. св. вмч.Георгія Побідоносця м. Харків.  Аркадій Верьовкін  Міжнародна Антинаркотична Асоціація м. Київ

15:30«Священик, як консультант з питань реабілітації наркозалежних». Прот. Степан Ярема, голова Волинського православного братства тверезості. Прот. Олександр Білінський, духівник Братства.

16:00 – Перерва  на каву.

16:30 — Круглий стіл на тему: «Дискфункціональна сім`я з залежним». Модератор – архімандрит Іоасаф.

Питання для обговорення:

  • Підміна понять «власного хреста» і так званого «подвигу» який потурає залежності;
  • Необізнаність як ресурс для паразитуючої людини;
  • Реабілітація залежного і як знайти фахівців;
  • Як не здатись на шляху, запобігання зривам.
  • Пастирська етика у консультації з залежними, та родичами.

Кількість учасників обмежена. За попередньою реєстрацією, та консультацією звертайтесь за телефоном 050 627 10 33 – прот. Степан Ярема. Зареєструватись можна до 04 лютого 2021 р.

Проїзд – від метро “Славутич” автобусом № 64 або маршруткою № 452 до зупинки “База відпочинку “Хвиля”

Адреса: Київ, 02000 г. Київ, Осокорки, вул. Виноградна, 1.

Спілкування учасників форума в телеграм-спільноті : https://t.me/joinchat/UU4zXJQ-imsyP6as

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *